Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Trwa rekrutacja do żłobka. Nie będą dofinansowywać dzieci z innej gminy

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    12.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Borek Wlkp. Na posiedzeniach boreckiej rady miejskiej wciąż jest aktualny temat odpłatności za żłobekBorek Wlkp. Na posiedzeniach boreckiej rady miejskiej wciąż jest aktualny temat odpłatności za żłobek fot. A. Fajczyk

Temat odpłatności za żłobek wciąż jest aktualny na posiedzeniach boreckiej rady miejskiej. Gminni radni na ostatniej sesji po raz kolejny rozpatrywali projekt uchwały, dotyczący ustalenia opłaty za pobyt dziecka w żłobku.

R E K L A M A

- Zgłaszają się rodzice spoza gminy Borek Wlkp., dlatego trzeba było wywołać po raz kolejny nowy projekty uchwały, dotyczący wysokości opłaty - wyjaśnia Marek Rożek, burmistrz gminy.

Zaznaczył, że samorząd nie jest przeciwny, aby ludzie spoza boreckiej gminy, którzy na przykład pracują na terenie Borku czy w okolicy, swoje pociechy zostawiali pod opieką w żłobku w Karolewie.

- Ale mieszkańcy gminy Borek, którzy tutaj płacą podatki, i z tych pieniędzy jest utrzymywany żłobek czy przedszkole, nie mogą dofinansowywać dzieci z innej gminy. Ich rodzice w innych gminach płacą podatki, tam gdzie mieszkają - mówi Marek Rożek. Zachęca, aby dziecko do lat 3 zostawiali w nowo wybudowanym żłobku, gdzie zagwarantowana jest opieka pielęgnacyjna, wychowawcza i edukacyjna, ale powinni zapłacić za to pełną stawkę (tego nie uwzględniono w poprzedniej uchwale). - Następnie mogą wystąpić do swoich wójtów, burmistrzów, aby im zrefundowali tą kwotę. Nie będzie to proste, ponieważ gmina wtedy refunduje takie rzeczy, jeśli sama prowadzi tego typu instytucje - dodaje burmistrz Borku.

 Przy podejmowaniu uchwały wszyscy rajcy zagłosowali „za”. Na jej podstawie rodzice, którzy zamieszkują poza gminą Borek, a zdecydują się zostawić pociechę w żłobku w Karolewie, muszą zapłacić miesięcznie 1250 zł.

- Tyle wynosi średni koszt utrzymania dziecka w żłobku - mówi M. Rożek. Dla dziecka, którego co najmniej 1 rodzic zamieszkuje na terenie gminy Borek opłata w żłobku wynosi 250 zł (różnica jest pokrywana z budżetu gminy).

Tymczasem w gminie  Borek trwa rekrutacja dzieci do publicznego żłobka w Karolewie (do 31 marca). Przyjmowane są dzieci od ukończenia 20 tygodnia życia do 3 roku życia. Żłobek świadczy usługi w pierwszej kolejności na rzecz dzieci, których rodzice/opiekunowie prawni zamieszkują na terenie gminy Borek Wlkp. Szczegóły TUTAJ.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Jo
2 miesiące temu ocena: 80%  8
1250 za dziecko w żłobku? które praktycznie nie je innego jedzenia niż to które dadzą rodzice a nawet jak je to za jaką sume?Oni te sumy z ksiezyca wzieli chyba
~ JA
2 miesiące temu 7
Jo widać ,że "imponujące" masz pojęcie o funkcjonowaniu żłobka ,opieki nad maluchami ,wyżywieniem ich ........ doinformuj się a potem pisz
~ p
2 miesiące temu ocena: 33%  6
Wyślij do prywatnego to zobaczysz cenę.
~ Wariactwo
2 miesiące temu ocena: 88%  5
Haha ciekawe kogo byłoby stać spoza gminy na takie opłaty
~ ob
2 miesiące temu ocena: 100%  4
mieszkaniec gminy ponosi koszt 250zł ,reszta dofinansowanie gminy dofinansowanie dla swoich mieszkańców , dlaczego mamy dofinansowywać nie swoich mieszkańców - proszę uzasadnij
R E K L A M A
~ rolnik bez morgów
2 miesiące temu 3
Jeśli ktoś zarabia 2-2,5 tysiąca (a takich ludzi jest większość) to się nadal opłaca. No chyba, że jest się prostym pakowaczem na taśmie, to wtedy się nie opłaca.
~ 78
2 miesiące temu ocena: 65%  2
chyba burmistrza pogięło takie opłaty
~ Duzo
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Faktycznie gmina tyle ponosi?czy tylko taki plan zrobila? U nas w Jarocinie, aż tyle nie kosztuje a myślę, że niczym się ten zlobek nie różni.
R E K L A M A
R E K L A M A