Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Trzecia biegowa pielgrzymka Patronat

› Sport i rekreacja 4 miesiące temu    30.04.2019
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Zapisz się i pomóż dzieciom z BOIK-uZapisz się i pomóż dzieciom z BOIK-u fot. A. Twardowska

Ma dar do biegania długich dystansów, a jego organizm szybko się regeneruje. Dzięki temu, przebiegł już dystans (z Częstochowy do Gostynia) dla Julki Roszak, a w ubiegłym roku dla Kubusia Malińskiego. Dwie biegowe akcje zakończyły się sukcesem.

 

W tym roku chce pomóc Bonifraterskiemu Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej i Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Marysinie. Za miesiąc rusza „Misja BOIK-owskie dzieci 220 km”.

- Tym razem startujemy w Dzień Dziecka - cel szczytny, bo dla dzieci – mówi Rafał Przybył, prezes Fundacji „Przybył z pomocą”.

Każdy kilometr i każda osoba, która przyłączy się do niego na trasie, to więcej pieniędzy na szczytny cel. Dzięki ubiegłorocznej „Misji Kubuś”, siedmiolatek z Gostynia ma świetny sprzęt do rehabilitacji w domu i może jeździć na spacery.

Tym razem na pomoc czekają dzieci z Bonifraterskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Rafał wyruszy z Częstochowy 1 czerwca, o godz. 9.00. Trasa będzie wiodła między innymi przez Pacanów, Wichernik, Parzynów, Odolanów, Krotoszyn i w końcu Zalesie Małe - z metą w Piaskach przy szkole podstawowej.

Planowo, na miejsce dobiegnie 2 czerwca, około godz. 14.00. Na trasie będą czekały na niego ciepłe posiłki i kibice.

- W tym roku przewidujemy pewne zmiany. Start biegu jest jak w roku poprzednim, czyli spod klasztoru w Częstochowie. Zakończenie pielgrzymki będzie na placu przed szkołą w Piaskach, ponieważ dostałem zaproszenie, aby połączyć siły z Ofensywą Rowerową – mówi Rafał Przybył.

Każdy chętny, może na dowolnym wyznaczonym punkcie trasy, dołączyć do biegacza - biegnąc lub jadąc rowerem (np. ostatni etap z Zalesia Małego do Piasków, obejmujący 19 km). Opłata startowa jest dobrowolna i jest darowizną na rzecz zbiórki. 


„Misja BOIK-owskie dzieci 220 km” jest pielgrzymką biegową w systemie sztafetowym o charakterze charytatywnym. Oznacza to, że uczestnicy nie rywalizują ze sobą. Tempo biegu będzie dostosowane tak, aby umożliwić uczestnikom poruszanie się zwartą grupą. Bez pomiaru czasu!

Każdy chętny uczestnik chcący wziąć udział w biegowej pielgrzymce powinien zgłosić się poprzez formularz udostępniony na stronie fundacji. Zgłoszenia będą przyjmowane do 26 maja, do godz. 23.59. Mile widziane są wcześniejsze zapisy, aby można było zaplanować punkty nawadniające.

Organizator chciałby, aby ludzie – kibice, czy uczestnicy, przeznaczyli cegiełkę 10 groszy za każdy przebyty przez niego kilometr, czyli 22 zł od każdej chętnej osoby.

Czytaj także o otwarciu sezonu motocyklowego. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Agnieszka
3 miesiące temu 1
Serdecznie pozdrawiamy Filipa z Bodzewa- dzielnego rowerzystę oraz Ewelinę i Piotra!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji