Trzy medale w przełajach

Trzy medale w przełajach - Zdjęcie główne

Jeden srebrny i dwa brązowe medale zdobyli uczniowie i uczennice gostyńskich szkół w Finale Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W zawodach rozgrywanych w Poznaniu srebro wywalczyły dziewczyny z Gimnazjum nr 1 w Gostyniu. Mistrzynie z dwóch poprzednich lat uległy tylko Gimnazjum Sportowemu z Puszczykowa. Nie był to jedyny medal gostyńskiego gimnazjum w tej imprezie. Po brąz sięgnęła drużyna chłopców. Z krążkami o takim samym kolorze do Gostynia wrócili też uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gostyniu. W gronie 37 rywalizujących szkół szybsze były tylko reprezentacje SP nr 51 w Poznaniu i SP nr 5 w Jarocinie.