Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Trzy zespoły zostały w grze

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 6 miesięcy temu    7.02.2019
Sławomir Hajduk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska

Już po raz piąty w Gostyniu odbywają się Mistrzostwa Polski Halowej Piłki Nożnej Ligihalowe.pl. Z roku na rok poziom jest coraz wyższy, o czym przekonały się zespoły z powiatu gostyńskiego. Bezpośredni awans do 1/8 finału uzyskała tylko drużyna JAVI Ogrodzenia, a w barażach swojej szansy będą szukać Naleśniki Krobia i Alfa Electric.
    Podobnie jak w poprzednich edycjach mistrzostw organizatorzy przygotowali szereg imprez towarzyszących. Jest kącik gry z Fifę. Stowarzyszenie Zawsze Aktywni przeprowadziło turnieje piłkarskie dla najmłodszych, które były finansowane przez gminę Gostyń. Ważną częścią mistrzostw zawsze były akcje charytatywne. W tegorocznej edycji zbierane są środki na windę dla Mikołaja z Piasków, który choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe oraz pomoc dla Dawida z gminy Dolsk, który cierpi na bardzo rzadką przypadłość - Klątwę Ondyny. 
    Eliminacje do finałów, które odbędą się 10 lutego, rozpoczęły się w sobotę. Choć za nami dopiero pierwsza część eliminacji, to już kibice, którzy jak zwykle wypełnili halę w gostyńskim liceum, byli świadkami ciekawych meczów i nieoczekiwanych rozstrzygnięć. – Z roku na rok poziom jest coraz wyższy. Przyjeżdżają coraz mocniejsze drużyny. Grupy są wyrównane. Trudno po pierwszych dniach eliminacji wskazać faworyta – mówi jeden z organizatorów Adam Świerzewski. O wysokim poziomie przekonały się zespoły z powiatu gostyńskiego. Bezpośredni awans z eliminacji do 1/8 uzyskała tylko ekipa JAVI Ogrodzenia. Drugie miejsce w niej zajęły Naleśniki Krobia i zagrają o 1/8 w barażach. Przypomnijmy, że ta drużyna w 2017 roku zdobyła mistrzostwo, a rok później zajęła drugie miejsce. W barażach o awans do 1/8 powalczy też Alfa Electric. 
Kolejne zespoły przystąpią do eliminacji w najbliższy piątek. W hali sportowej liceum o godz. 17.30 eliminacje rozpocznie grupa E.

Młodzież Kani z kolejnym medalem

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!