Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Twoje dziecko wyjeżdża na ferie? Możesz zgłosić autokar do kontroli

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    10.01.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotolia.com

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu informują, że od 11 stycznia do 24 lutego 2019 roku, w wyznaczonych miejscach, będą trwały kontrole autokarów.

 

Taką potrzebę można zgłaszać w dni powszednie w godzinach 7:30-15:30 w sekretariacie Wydziału Ruchu Drogowego KPP Gostyń, tel. 65 575 82 66. Natomiast po godzinie 15:30 zgłoszenia będą przyjmowane przez dyżurnego KPP Gostyń, tel. 65 575 82 00.

- Prosimy, aby takie informacje przekazywać minimum dwa dni przed planowanym wyjazdem autokaru. Pozwoli to na szczegółowe zaplanowanie służb i przeprowadzenie dokładnej kontroli pojazdu – zaznacza asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, rzecznik prasowy gostyńskiej policji.

Miejsca kontroli autokarów:

- parking ul. Energetyka 1D w Gostyniu (były Carrefour),

- plac PKS ul. Przy Dworcu w Gostyniu,

- parking Lidl przy Szkole Podstawowej nr 1 ul. Helsztyńskiego w Gostyniu

Tak jak to było w latach poprzednich, funkcjonariusze policji będą sprawdzać stan techniczny autobusów używanych do przewozu dzieci, obowiązkowe wyposażenie, właściwe oświetlenie, używanie pasów bezpieczeństwa, stan trzeźwości kierujących pojazdami, uprawnienia i kwalifikacje zawodowe kierowców wykonujących przewozy autokarowe, czas pracy kierowców oraz stosowanie przepisów o przewozie dzieci.

Przypomnijmy, że od 14 do 27 stycznia w Wielkopolsce potrwają ferie zimowe, podczas których wiele dzieci wyjedzie na obozy, czy wycieczki. W tym samym terminie odpoczywać będą także uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. 

Czytaj także: Po raz kolejny płonie składowisko. Do pomocy wezwano też naszych strażaków.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!