Tym razem bez zwycięstwa

Tym razem bez zwycięstwa - Zdjęcie główne

Po raz pierwszy w sezonie 2018/2019 w klasie okręgowej zespoły powiatu gostyńskiego nie odniosły zwycięstwa w weekend. Po punkcie zdobyły Wisła Borek Wielkopolski i Lew Pogorzela. W Wolsztynie wysoko przegrał Piast Poniec, a Zjednoczeni Pudliszki mimo dobrego początku w meczu z Dębem Kębłowo też przegrali.

Lew był bliski wygrania z Rydzyniakiem Rydzyna. Gospodarze zdobyli bramkę wyrównującą w 89. minucie. Zdaniem trenera lidera leszczyńskiej klasy okręgowej sytuacja była kontrowersyjna. – Piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od ziemi. Sędzia nie był dobrze ustawiony, aby ocenić czy piłka wpadła do bramki. Uważam, że sytuacja była bardzo kontrowersyjna. Niemniej jesteśmy sami sobie winni, że nie wygraliśmy tego pojedynku - powiedział Michał Roszak. O jeden punkt wzbogaciła się w Miejskiej Górce Wisła Borek Wielkopolski. Gospodarze prowadzili w tym pojedynku, ale bramkę wyrównującą z rzutu karnego zdobył Michał Kasprzak. Pozostałe dwa zespoły powiatu gostyńskiego walczące w klasie okręgowej przegrały. Grom Wolsztyn wysoko pokonał Piast Poniec 6 : 2, natomiast Zjednoczeni Pudliszki przegrali z Dębem Kębłowo 2 : 5. Zespół Andrzeja Loksia dobrze rozpoczął ten pojedynek, bo prowadził już 2 : 0, jednak goście doprowadzili do remisu już w pierwszej połowie, a po przerwie zdobyli jeszcze trzy bramki.

Rydzyniak Rydzyna – Lew Pogorzela 1 : 1 (0 : 0)
0 : 1 – Adam Staszewski (59’)
1 : 1 – (89’)
Lew: Szuba – Stachowiak, Ciesielski, Ptak (85’ Mazurek), Ziembiński, Krystkowiak (72’ Ratajczak), Staszewski, Niedźwiedź, Mierzwicki, Wawrocki, Kubiak

Zjednoczeni Pudliszki – Dąb Kębłowo 2 : 5 (2 : 2)
1 : 0 – Remigiusz Jerszyński (16’)
2 : 0 – Przemysław Bzdęga (18’)
2 : 1 – (23’)