Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Bowling
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Ubezpieczenie podróżne w PZU - czy zapewni wystarczającą ochronę?

› Aktualności 8 miesięcy temu    11.07.2018
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Ubezpieczenie podróżne PZU Wojażer zapewnia znacznie szerszy zakres ochrony niż Europejska karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Karta jest honorowana wyłącznie w 32 państwach Starego Kontynenty. Niestety jest zupełnie nieprzydatna w pozostałych rejonach świata.

R E K L A M A


Posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego jest oczywiście niezbędną podstawą w przypadku każdego turysty decydującego się na wyjazd za granicę. Wyrobienie takiej karty jest banalnie proste i całkowicie bezpłatne, a honorowana jest ona przez państwa członkowskie UE/EFTA. Co jednak w przypadku chęci odwiedzenia innego kraju? Ponadto trzeba liczyć się z tym, że EKUZ zapewnia bezpłatną opiekę medyczną jedynie w zakresie podstawowym i w zależności od miejsca docelowego swojej podroży istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia konieczności pokrycia kosztów w części czy nawet w całości z własnej kieszeni. Warto zatem uzupełnić EKUZ polisą turystyczną, aby móc w pełni cieszyć się urlopem bez obawy o wystąpienie choroby czy o nagły wypadek. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie?


Jak wyrobić EKUZ?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) na wakacyjnapolisa.pl to całkowicie bezpłatne rozwiązanie. Aby ją wyrobić, wystarczy złożyć wniosek w wojewódzkim oddziale albo delegaturze NFZ. Takie darmowe ubezpieczenie można często odebrać jeszcze tego samego dnia. Formalności można zatem załatwić od ręki, nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli chodzi o koszty leczenia, to nie ma górnych limitów. Ponadto są one pokrywane niezależnie od tego, co jest powodem wystąpienia konieczności leczenia. Posiadając EKUZ, można korzystać ze świadczeń medycznych danego kraju na takich samych zasadach co jego mieszkańcy.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że w każdym kraju obowiązują inne zasady i wiele bezpłatnych w Polsce świadczeń medycznych jest odpłatna za granicą. Nawet za pobyt w szpitalu czy też za wizytę lekarską trzeba często w części czy nawet w całości pokryć koszty z własnej kieszeni. Jeśli decydujemy się na podroż do krajów niezrzeszonych z UE/EFTA, EKUZ okazuje się być zbędnym dokumentem, gdyż nie jest tam honorowana.

Kolejną wadą EKUZ jest nie tylko ograniczony dostęp do bezpłatnych usług medycznych, ale i możliwość korzystania z nich wyłącznie w publicznych placówkach. Muszą one mieć bowiem podpisaną umowę z zagranicznym odpowiednikiem polskiego NFZ. Jeśli wystąpi nagła potrzeba natychmiastowej pomocy, nie ma przecież czasu na szukanie takiego ośrodka, których zresztą nie ma zbyt wiele. Nie ma też co liczyć na pokrycie kosztów prywatnej opieki zdrowotnej ani też kosztów planowanego leczenia poza granicami Polski.


PZU Wojażer uzupełnieniem EKUZ

PZU ubezpieczenie podróżne z wakacyjnapolisa.pl zapewni dodatkową ochronę podczas zagranicznego wyjazdu. Jako, że posiadanie jedynie EKUZ nie jest wystarczającym zabezpieczeniem, warto zdecydować się na zakup polisy turystycznej i to niezależnie od tego, czy chodzi o podróż zagraniczną czy też krajową. Takie prywatne ubezpieczenie gwarantuje otrzymanie natychmiastowej i bezpłatnej pomocy w razie zachorowania lub wypadku.

Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU organizuje i opłaca wizyty lekarskie, pobyt w szpitalu, transport medyczny oraz w razie wystąpienia takiej potrzeby nawet pomoc prawną czy wcześniejszy powrót do domu poszkodowanego. Można zdecydować się na podstawową ochronę, czyli na koszty leczenia i assistance lub na bardziej rozbudowaną polisę. Do wyboru jest aż dziesięć różnych pakietów, dzięki czemu każdy może dostosować ubezpieczenie turystyczne do swoich indywidualnych potrzeb. Podstawowa ochrona może zostać poszerzona o dodatkowe ubezpieczenia w postaci: ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, zniszczenia czy kradzieży bagażu, OC w życiu prywatnym, rezygnacji z wcześniej zakupionej wycieczki czy poszukiwania zaginionej osoby i akcji ratownictwa górskiego. Ubezpieczenie PZU może objąć również organizację przyjazdu i zakwaterowania członka rodziny w razie wystąpienia konieczności hospitalizacji ubezpieczonego. Pokrywane są nie tylko koszty związane z transportem chorego do kraju, ale również jego zwłok.


Podsumowanie

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego z całą pewnością nie stanowi pełnej ochrony i turysta nie może czuć się pewnie, przebywając za granicą na wakacjach. Musi wówczas liczyć się z koniecznością poniesienia części czy nawet całości kosztów z własnej kieszeni ze względu na mocno ograniczony dostęp do bezpłatnych świadczeń medycznych. W związku z tym najlepszym wyjściem jest zainwestowanie w prywatne ubezpieczenie. Polisa turystyczna stanowi uzupełnienie EKUZ i można dostosować ją do swoich indywidualnych potrzeb. Wraz z prywatnym ubezpieczeniem turystycznym możliwe jest udanie się do dowolnego kraju i to bez obawy o swoje zdrowie w wyniku nagłej choroby czy wypadku.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A
R E K L A M A