Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Udało się zebrać ponad 6 milionów złotych dla Kajtusia

› Aktualności ponad rok temu    22.07.2015
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Artykuł powstał w oparciu o stronę www.siepomaga.pl/kajtekArtykuł powstał w oparciu o stronę www.siepomaga.pl/kajtek fot. Nina Twardowska, Tomasz Twardowski

Skóra delikatna jak skrzydła motyla, ból, nieustanne ograniczenia, odwarstwianie się naskórka – brzmi jak koszmar. I jest koszmarem - zwłaszcza dla małego chłopca. Kajetan Lipowicz ze Śremu jest chory na EB - (Epidermolysis Bullosa), czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Jego historią żyje już cała Polska – potrzebna jest pomoc. Choroba chłopca przybrała najcięższą, nieuleczalną postać, lekarze nie są w stanie sobie z tym poradzić. Nie w Polsce. Uszkodzony gen, który jest odpowiedzialny za produkcję kolagenu w skórze, powoduje, że jest ona niezwykle delikatna, niczym skrzydła motyla i pęka już pod najniższym wysiłkiem. Skóra Kajtka nie trzyma się ciała.

 

Kajtuś nie może żyć jak jego rówieśnicy. Zdarza się, że wymiotuje krwią – dzieje się tak wtedy, gdy pękają pęcherze w jego przełyku. Wyzwaniem są noce. Śpi, mając rączki w szynach, aby paluszki nie przykurczyły się. Na rękach robią się pęcherze, gdy skóra goi, się powstają blizny.

 

Życie Kajtka może odmienić przeszczep komórek macierzystych w klinice w Minnesocie. Potrzebne było 6 milionów złotych, suma ogromna, ale możliwa do uzbierania. Tak też się szybko stało. Internet natychmiast obiegła informacja i apel o pomoc. Już w czwartkowy wieczór osiągnięto cel. Jak informowano nas w piątek (17 lipca), pieniądze jeszcze wpływały. - Zbiórka jest dalej otwarta, ponieważ tych wpłat było tak dużo, że jeszcze nie wszystko się zaksięgowało, więc można to jeszcze czynić przez kilka dni. Wszystkie środki zostaną przekazane dla Kajtka, bo jednak poza tym leczeniem, będzie jeszcze potrzebna pomoc chociażby przy transporcie. Chłopiec będzie tam przebywał przez rok, tych kosztów będzie dużo. Wszystkie wpłaty, które zaksięgujemy dla Kajtka, będą przeznaczone dla niego – zapewniała pani Magdalena z Siepomaga.pl (Internetowej Platformy Pomagania, gdzie zbierano pieniądze dla Kajtka). Jeszcze nie wiadomo, kiedy chłopiec wyjedzie do kliniki, dopiero teraz będzie można go zgłosić i ustalić termin. Więcej w bieżącym wydaniu Życia Gostynia.

 

 

Jak możesz pomóc?

1. SMS charytatywny dla Kajtka

numer: 72365 o treści: SIEPOMAGA (2 zł+VAT)

2. Wpłaty:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem:
22074 Lipowicz Kajetan - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

3. Wejdź na

www.siepomaga.pl/kajtek i wpłać kwotę, którą uważasz za słuszną.

 

 

Razem możemy więcej, przeczytaj też historie:

Oskara z Daleszyna (kliknij)

Kacperka, który cierpi między innymi na niedorozwój lewej kości piszczelowej (kliknij)

Oskara, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa (kliknij)

Mateusza, który przebywa w śpiączce (kliknij)

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ nina
  ponad rok temu ocena: 67%  2
  Panin Anno proszę o uważniejsze czytanie tekstu przed publikacja. "więc jeszcze to jeszcze czynić przez kilka dni"? Juz wczesniej widziałam błędy w Pani tekstach w większości stylistyczne.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ali
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  trzymamy kciuki maluszku
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji