Udana inauguracja w klasie okręgowej

Udana inauguracja w klasie okręgowej - Zdjęcie główne

W miniony weekend pierwszą serię spotkań rozegrały zespoły w leszczyńskiej klasie okręgowej. W sezonie 2018/2019 z powiatu gostyńskiego w tej klasie rozgrywkowej zagrają cztery zespoły. W pierwszej kolejce po trzy punkty zdobyły Lew Pogorzela, Wisła Borek Wielkopolski i Zjednoczeni Pudliszki.

Punktów nie wywalczył natomiast Piast Poniec, który przed własną publicznością podejmował Lwa Pogorzela. Gospodarze do przerwy prowadzili 2 : 0, ale w drugiej połowie za strzelanie bramek wzięli się piłkarze zespołu z Pogorzeli. Lew wygrał 2 : 4. - Uważam, że odkąd jestem w Pogorzeli, zagraliśmy w niedzielę najlepszy mecz. Przegrywaliśmy do przerwy, ale wiedziałem, że w tym pojedynku wygramy, bo w pierwszej połowie wypracowaliśmy sobie kilka sytuacji, ale brakowało skuteczności. Byliśmy zespołem lepszym w tym pojedynku - powiedział po meczu trener Lwa Pogorzela Michał Roszak. Wysokim zwycięstwem sezon rozpoczęli Zjednoczeni Pudliszki. Na własnym boisku drużyna Andrzeja Loksia pokonała GKS Włoszakowice 5 : 1. Trzy bramki w tym pojedynku zdobył Remigiusz Jerszyński. - Z wyniku oczywiście cieszymy się. Przeciwnik nie miał dzisiaj zbyt wiele okazji do zdobycia bramki, ale wykorzystał nasz błąd na początku spotkania – stwierdził trener Zjednoczonych Pudliszki Andrzej Lokś. Wisła Borek Wielkopolski pokonała na własnym boisku Dąb Kębłowo 3 : 1. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili 2 : 1. W 83. minucie zwycięstwo miejscowej drużyny przypieczętował Maciej Grzemski, który w tym pojedynku zdobył dwa gole.

W Lidze Międzyokręgowej dobrze sezon rozpoczęły Korona Piaski i Kania Gostyń.

Piast Poniec – Lew Pogorzela 2 : 4 (2 : 0)
1 : 0 – Dominik Berger (4’)
2 : 0 – Tomasz Szumny (36’)
2 : 1 – Adam Staszewski (57’)
2 : 2 – Adam Staszewski (60’)
2 : 3 – Bartłomiej Ziembiński (63’)
2 : 4 – Łukasz Ratajczak (71’)

Zjednoczeni Pudliszki – GKS Włoszakowice 5 : 1 (3 : 1)