Ukraina na podium (galeria)

Ukraina na podium (galeria) - Zdjęcie główne

Wiadomości

Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w 27 Ogólnopolskim Biegu Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Na linii startu biegu na 10 kilometrów stanęło 93 zawodników, w tym 20 kobiet. Wszystkie miejsca na podium zajęli goście z Ukrainy. Najlepszym okazał się Sergii Krovlajdis, który trasę pokonał w 32 minut i 41 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Kordus z Poznania z czasem 36 minut i 59 sekund. Nagrodzony został także Czesław Górniak z Bojanowa, który co prawda nie ukończył biegu, ale w piaskowskim biegu wziął udział po raz 27. Również popołudnie obfitowało w wiele atrakcji. Powiatowy Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Piaski wśród kobiet zakończył się zwycięstwem Anny Migdalskiej i Agaty Skiby. Wśród mężczyzn puchar zdobyli Rafał i Łukasz Mischke. Podczas Mistrzostw Gminy w Rzucie Laczkiem panie dzielnie walczyły o zwycięstwo Pierwsze miejsce zajęła Agata Przybysz (22,35m), na drugim miejscu znalazła się Monika Dorsz (21,82m), a trzecie miejsce wywalczyła Marzena Wujek (16,28m). Leczek rzucony przez Macieja Kołackiego pofrunął na odległość 44,84 metra, na drugim stopniu podium stanął Marek Porzucek (42,04m), a brąz wywalczył Radosław Rymaniak (39,50m). Nie zabrakło dobrej muzyki, którą zapewniła Kapela Ludowa Malinczoki oraz zespoły Silver i Red Roses. Zabawa zakończyła się dyskoteką. (gabi)