Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Uliczki wypiękniały. Do remontu pozostał deptak

› Gospodarka› Inwestycje 5 miesięcy temu    19.09.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Zakończono remont ul. Kaczej i ŁaziennejGostyń. Zakończono remont ul. Kaczej i Łaziennej fot. Urząd Miejski w Gostyniu

Zakończono już przebudowę ostatnich uliczek ze strefy staromiejskiej Gostynia (jeśli chodzi o te, dookoła rynku). Ulice Kacza i Łazienna nabrały nowego blasku.

- Nie odebraliśmy jeszcze prac. Mamy pismo, w którym wykonawca informuje, że zakończył roboty. Odbiór powinien nastąpić pod koniec przyszłego tygodnia - informuje Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Remont dwóch ulic w staromiejskiej części Gostynia wykonywało konsorcjum firm: AS Piotr Frąckowiak z Gostynia i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SPINER ze Śremu. W ramach zadania nawierzchnie ulic Kaczej i Łaziennej zostały dostosowane do pozostałych uliczek, które były wykonywane w latach poprzednich. Starą kostkę brukową zastąpiła nowa kostka kamienna. Ulica Kacza wyremontowana została na długości ponad 90 metrów, a ulica Łazienna na odcinku blisko 110 metrów. Przebudowano także chodniki (projekt był przygotowany w taki sam sposób, jak do remontu ul. Zamkowej czy Tkackiej) i zjazdy do posesji. Powstała też kanalizacja deszczowa, a obie ulice po remoncie oświetla 9 nowych lamp. Realizacja inwestycji kosztowała 1 049 361 zł.

O aferze w Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu CZYTAJ TUTAJ

Teraz uliczki dookoła rynku stanowią wyglądają tak samo i wyremontowane zamykają enklawę staromiejską. Wszystko się komponuje z „sercem miasta” z wyjątkiem ul. 1 Maja. Obecnie do przebudowy pozostał deptak. Ma już swoje lata i obecnie burmistrz Gostynia coraz częściej wskazuje też ulicę 1 Maja do przeprowadzenia modernizacji.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ bum
5 miesięcy temu 3
Na szczęście nikt cię nie pytał o zdanie. I twoje pomysły na remont wszystkiego innego tylko nie głównej ulicy handlowej mało kogo obchodzą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktos
5 miesięcy temu 2
Wg. mnie w Gostyniu czy w gminie jest wiele pilniejszych rzeczy do zrobienia. Skoro na te dwie ulice wydano ponad 1 mln zł, to na deptak pewnie 2 mln niestarczy ( deptak jeszcze w miarę dobrze wygląda)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marian
5 miesięcy temu 1
Sprawdzić te wydane pieniądze (2 mln) należy sprawdzić kanalizacje przecież większość to dziury kanalizacyjne wsiąkowe a . nie prawdziwe kanalizacje. zapłacono za bubel - kto zyskał. a kto zarobił. Dlatego Gostyń po deszczach pływa.