Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Uratowali orła bielika. Ptak po rehabilitacji odzyskał wolność

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    23.01.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. Nadleśnictwo Piaski

Największego z spośród występujących w naszym kraju ptaków drapieżnych - bielika udało się ocalić przed pewną śmiercią pracownikom Nadleśnictwa Piaski.

Ptaka znaleziono pod koniec ubiegłego roku na jednym z pól niedaleko miejscowości Borzęciczki. Zauważył go jeden z tamtejszych rolników, którego zaniepokoił stan bielika, który m.in. nie mógł wzbić się w powietrze. O znalezisku poinformował tamtejszego leśniczego, Krzysztofa Serka, który po przybyciu na miejsce podjął decyzję o skontaktowaniu się z Komitetem Obrony Orłów.

O psie, ktory uwielbia pomagać - KLIK

Chcą ratować osłabionego zdecydowano się przekazać go specjalistom ze Stacji Badawczej w Czempiniu, gdzie przeszedł on kilkutygodniową rehabilitację.

Szczęśliwie ptak odzyskał pełną sprawność, dzięki czemu mógł wrócić do swojego naturalnego środowiska. W połowie stycznia leśnicy wypuścili bielika w miejscu, w którym kilka tygodni wcześniej został znaleziony. Dodatkowo został również zaobrączkowany  i włączony do ewidencji Komitetu Ochrony Orłów.

- Teraz pozostaje tylko trzymać kciuki za dalsze losy naszego bielika! Miejmy nadzieję, że sytuacje takie jak ta będą zdarzały się jak najrzadziej - mówią pracownicy Nadleśnictwa Piaski. 
 

Informacje: Nadleśnictwo Piaski

Przeżył tragiczny wypadek za granicą. Rodzina zbiera pieniądze

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jozef
  7 miesięcy temu ocena: 100%  2
  ,,Orzel" to troche taka potoczna nazwa, bo nie nalezy do rodzaju Aquila podobnie jak np Bielik amerykanski. Jeden i drugi sa jastrzebiami.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rolnik bez morgów
  7 miesięcy temu 1
  To nieważne, Józefie. Ważne, że redakcja mogła spłodzić kolejny clickbaitowy tytuł :)