Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Uśmiechnięta jubilatka

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    28.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
adwiga Wojciechowska z Gostynia ma 102 lataadwiga Wojciechowska z Gostynia ma 102 lata fot. arch. Urząd Miejski w Gostyniu

102 lat skończyła wczoraj Jadwiga Wojciechowska z Gostynia. Serdeczne życzenia odebrała od najbliższych. Jubilatkę z życzeniami zdrowia i pogody ducha odwiedzili też gostyńscy samorządowcy: burmistrz Gostynia Jerzy Kulak i przewodniczący rady miejskiej Mirosław Żywicki.

Jadwiga Wojciechowska jest zawsze uśmiechnięta, optymistycznie nastawiona do świata. Jej panieńskie nazwisko to Zaremba. Urodziła w 1916 roku w Studziannie, w gminie Borek Wielkopolski. Rodzicami jubilatki byli Jan Zaremba i Marianna z domu Snela. Państwo Zarembowie prowadzili gospodarstwo w rodzinnej wsi. Miała sześcioro rodzeństwa. Choć nie była najstarsza ani najmłodsza, tylko ona doczekała sędziwej starości. Uczęszczała do szkoły w Studziannie, a później pomagała rodzicom w gospodarstwie. Okres okupacji spędziła w Dreźnie, dokąd została wywieziona przez Niemców na przymusowe roboty. Przebywała tam 5 lat.

Dlaczego Kornel Kempiński miał w dzieciństwie pozdzierane kolana?

Podczas pobytu w niemieckiej niewoli poznała swojego przyszłego męża Wincentego Wojciechowskiego, który był kolejarzem. Po wojnie Jadwiga i Wincent wzięli ślub i zamieszkali w Jaworzynie Śląskiej.

W latach 60-tych osiedlili się w Gostyniu. Pan Wincenty pracował na kolei, zaś pani Jadwiga zajmowała się domem i wychowywała 5 dzieci – 4 synów i córkę. Mąż pani Jadwigi zmarł w 1985 roku. Pomimo ciężkich chwil, jakich doświadczyła w życiu, uśmiech nie znika z jej twarzy. Recepta jubilatki na długowieczność? Żyć dobrze, w zgodzie ze wszystkimi. Jubilatka do dziś mieszka w domu, w Gostyniu.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!