Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Uwaga rolnicy! Mija czas opłacenia składki!

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    28.01.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 7 ocen 6 / 17%
A A A
 fot. fotolia.com

Już niebawem, bo 31 stycznia mija termin na opłacenie składek na ubezpiecznie społeczne rolników i ubezpiecznie zdrowotne. Dotyczy to także gospodarzy, którzy nie otrzymali imiennych przekazów z wysokością składek!

Stawka za I kwartał dla rolników i domowników nie zmieniła się i jest identyczna jak ta w IV kwartale 2014 r. Nadal za 1 osobę wysokość składki emerytalno - rentowej i wypadkowo chorobowo macierzyńskiej wynosi 378 zł.

Ponadto Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w I kwartale 2015r. uległa zmianie indywidualnie opłacana miesięczna składka za rolników na ubezpieczenie zdrowotne prowadzących samoistne działy specjalne produkcji rolnej. Minimalna miesięczna składka dla tych osób wynosi 158 zł. Podstawa wymiaru składki zdrowotnej dla tych rolników, odpowiadająca dochodowi ustalonemu dla opodatkowania podatkiem dochodowym, nie może być niższa kwota minimalnego wynagrodzenia, która od 1 stycznia 2015 r. wynosi 1750 zł. Za styczeń składkę na ubezpieczenie zdrowotne należy opłacić do 15 lutego.

Na przekazie do zapłaty składek za I kwartał płatnik powinien wpisać numer rachunku właściwej dla niego jednostki KRUS (placówki terenowej lub oddziału regionalnego), tj. numer konta jak w przekazach z ubiegłego roku. W polu: "Tytułem" należy wpisać odpowiednio" "składki za I kwartał 2015 r. na ubezpieczenie społeczne rolników' lub "składki za I kwartał 2015 r. na ubezpieczenie społeczne".

KRUS zwraca się również z prośbą do ubezpieczonych rolników, jak również do świadczeniobiorców emerytur i rent rolniczych o bieżące powiadamianie terenowych jednostek Kasy, o zmianie adresu zamieszkania lub osobach upoważnionych do odbioru świadczenia lub innej imiennnej korespondencji.

+ 1 głosów: 6 (17%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ J-R
ponad rok temu ocena: 0%  7
Przykre Panowie Redaktorzy że tak mocno nie lubicie Rolników i dajecie wyraz temu nie zamieszczając mojego wcześniejszego wpisu .niestety często jesteście stronniczy .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sandokan
ponad rok temu ocena: 100%  6
No to teraz niech każdy pobawi się w matematyka i policzy ...: "składka za I kwartał 2015 r to składka emerytalno - rentowa i wypadkowo chorobowo i macierzyńska w wysokości = 378 zł.....czyli miesięcznie 94,50 zł to kwota śmiesz\na zwłaszcza że emeryci i renciści z ich głodowych świadczeń potrącane mają kwoty stanowiące wielokrotność tej liczby... I nie piszcie że chłop a żle skoro składka za "parobka" np przy zbiorach pomidorów ( kto te składki płaci ? ) to 158 zł/miesięcznie a wynagrodzenie to 5 zł /godzinę ...i nie piszcie że to bzdury i nieprawda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZUSowiec
ponad rok temu ocena: 80%  5
Gdybym miał płacić tyle ubezpieczeń, to z pewnością byłoby mnie stać na zatrudnienie jeszcze ze 2 pracowników. Najlepsze jest to, że przy tym poziomie składek zarówno ja, jak i rolnik będziemy mieli te same emerytury...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szczeraprawda
ponad rok temu ocena: 25%  4
Kopalnia odkrywkowa zajmie powierzchnię 20km x 20km terenu. Jeśli wydobędą węgiel, bardzo głęboko ziemia zostanie pozbawiona wody, magnezu i soli mineralnych! W odległości kolejnych 20km dlatego nie urośnie żadna roślina, nie będzie żadnych zwierząt!!! A teraz WY LUDZIE MYŚLCIE LOGICZNIE! Chcecie stracić swój dom, szukać życia gdzieś daleko gdzie jest obco? Praca w kopalni -na pewno nie macie na co liczyć. I to śmieszne "może będziecie mieli lepiej i tańszy węgiel"- naprawdę można być takim głupim i w to wierzyć? serio??? TU JEST NASZ DOM. TO JEST NASZE I WASZE ŻYCIE. PROSZĘ, NIE ZNISZCccIE SOBIE JEGO ;(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaaa
ponad rok temu ocena: 29%  3
Ale bzdury piszesz.... Chyba liczysz na ludzką głupotę...
~ witek
ponad rok temu ocena: 88%  2
Sami nie wiedzą trzeba im w gazecie przypominać...........................
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ podatnick
ponad rok temu ocena: 88%  1
Gdyby płacił tak rzadko tak śmiesznie niskie kwoty, to też mógłbym zapomnieć :)