Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Uwaga, zdejmijcie nogę z gazu! Policjantów z radarami będzie więcej

› Z policji 4 miesiące temu    14.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Powiat gostyński. Działania policji, prowadzone w ramach akcji Powiat gostyński. Działania policji, prowadzone w ramach akcji "Bezpiecznego weekendu" 14 sierpnia rozpoczęła akcja "Prędkość". fot. arch. portalu gostynska.pl

Długi weekend, a więc zwiększony ruch na drogach. Sierpniowe święto, dzień wolny od pracy już jutro, liczymy się z tym, że na szosach pojazdów będzie więcej. A to oznacza, że policjantów również.

Dziś rano ruszyły policyjne działania pn. "Bezpieczny weekend", które potrwają do niedzieli (18.07) do godz. 20.00. Funkcjonariusze będą zwracali w tym czasie większą uwagę na prędkość samochodów i stan trzeźwości kierowców. Więcej radiowozów można się też spodziewać 15 sierpnia w rejonie Świętej Góry, gdzie odbywać się będą powiatowe dożynki.

Działania policji, prowadzone w ramach "Bezpiecznego weekendu" rozpoczęła akcja "Prędkość", przeprowadzana w porozumieniu z TISPOL (Europejską Organizacją Policji Ruchu Drogowego). Tego typu działania są prowadzone na terenie różnych krajów Unii Europejskiej, w jednym tygodniu. Akcja „Prędkość” zakończy się jeszcze dziś, o godz. 22.00.

Mimo tego większa niż zwykle liczba policjantów i patroli pozostanie na drogach do niedzieli, także w powiecie gostyńskim. Będą zwracali szczególną uwagę na przekroczenie prędkości i stan trzeźwości kierowców.

- Policjanci stoją z radarami i mierzą prędkość w różnych rejonach powiatu - mówi asp. Jakub Tomczak z wydziału ruchu drogowego KPP w Gostyniu.

W kolejnych dniach (do 18 sierpnia) kontrola będzie prowadzona na najważniejszych ciągach komunikacyjnych, przede wszystkim na drodze wojewódzkiej 434 i krajowej „dwunastce”. Na drogi wyjedzie więcej policjantów z wydziału ruchu drogowego. W czasie powiatowych dożynek policja będzie pomagać w udrażnianiu ruchu na Świętej Górze. - Spodziewamy się bowiem sporego natężenia ruchu na koncercie Krzysztofa Krawczyka - mówi asp. Jakub Tomczak z gostyńskiej "drogówki". I apeluje do kierowców, aby zdjęli nogę z gazu. A jeśli gdzieś będą spożywać alkohol - aby nie siadali za kierownicą.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Niko
4 miesiące temu 3
Brawo wy w krzaki i radarem i do roboty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maria
4 miesiące temu 2
Jedna uwaga dla was / starosta marcinkowski wypowiada się do g24 nic więcej w temacie mediów w Gostyniu ....szkoda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
4 miesiące temu ocena: 100%  1
Bardzo dobrze. Szkoda tylko że pieszych patroli nie będzie. Długi weekend i znowu ktoś dostanie w pysk za darmo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji