Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Używali jeszcze kałamarzy i atramentu. Teraz spotkali się po latach

› Aktualności 4 miesiące temu    16.06.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Domachowo. 45 lat temu opuścili mury nieistniejącej już szkołyDomachowo. 45 lat temu opuścili mury nieistniejącej już szkoły fot. Bogdan Bujak

- Dzieci mamy już wszyscy samodzielne, wnuki, inne życie. Więc czemu się nie zebrać - tłumaczy Andrzej Majchrzak powody organizacji spotkania z kolegami i koleżankami z ławki, 45 lat po ukończeniu szkoły podstawowej w Domachowie.

Na pomysł, aby zebrać swój rocznik 1959 wpadł po przeczytaniu artykułu w gazecie o podobnym leciu. Objechał wszystkich w okolicy, tych którzy się rozjechali obdzwonił, aby zobaczyć, jakie jest zainteresowanie takim spotkaniem po latach. Okazało się, że duże, bo na uroczystości w Hotelu „Cukropol” pojawiła się około połowa osób ze szkolnych ławek.

- Zawsze mieliśmy największą klasę. Przygotowując to spotkanie policzyłem i było nas 37 osób. Wiadomo, że to się zmieniało. Na przykład jedna koleżanka, która jest przyszła to tylko do pierwszej klasy chodziła, bo zmieniła miejsce zamieszkania. Ja zawsze to biorę żartem, bo Ziółkowo to gmina Gostyń, Rębowo - Piaski, a Domachowo - Krobia. Także ludzie z trzech gmin chodzili do tej szkoły. To jest pierwsze takie nasze spotkanie po tylu latach - mówi organizator.

Stało się ono okazją do wspominków, między innymi na temat tego, która klasa „była tą z mapami”, gdzie chodziły pierwsze roczniki, ale także jak to człowiek uczył się pisać w czasach atramentu i kałamarzy.

Więcej czytaj w najbliższym wydaniu „Życia Gostynia”. 

Czytaj także: na gostyńskich plantach powstanie rondo

Dobre Smaki Powiatu w nowej formule. Teraz bardziej dla ludzi

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ja
4 miesiące temu ocena: 100%  5
Pisali stalówką z obsadka i założę się,że żaden nie miał problemów z pisaniem. Dzisiejsze dzieci od razu piszą długopisem i co drugi to dysgrafia. Dawne dobre czasy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ barba
4 miesiące temu ocena: 33%  4
SZKODA, ŻE NIKT NIE POMYŚLAŁ O NAUCZYCIELACH UCZĄCYCH WAS , A ONI ŻYJĄ I WAS UCZYLI.JEST TO BARDZO PRZYKRE.MIESZKAJĄ W KROBI I OKOLICY.CHYBA NIC NIE ZNACZYLIŚMY DLA WAS !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jdjdks
4 miesiące temu ocena: 100%  3
TRZEBA BYŁO NIE GNĘBIĆ UCZNIÓW
~ Jaa
4 miesiące temu ocena: 33%  2
Panie redaktorze to rocznik 1959. W tym roku kończą 60 lat, dlatego 45 rocznica ukończenia szkoły
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
4 miesiące temu ocena: 50%  1
Dziękujemy za zwrócenie uwagi:). Pozdrawiamy.