Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

W białym kitlu też mu do twarzy. Prezydent zwiedził proszkownię mleka

› Aktualności ponad rok temu    30.09.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Spółdzielnia Mleczarska Gostyń

Podczas wizyty w Gostyniu, która trwała niecałe dwie godziny, prezydent RP Andrzej Duda zwiedził jeden z najstarszych gostyńskich zakładów - Spółdzielnię Mleczarską, która następnego dnia, w czwartek, 24 września obchodziła 125-lecie działalności. Część mieszkańców zebrała się przed bramą zakładu. - To dość duże wydarzenie dla miasta. Czekam i chcę pokiwać, tym bardziej, że na niego głosowałem - powiedział gostyniak Andrzej Wawrzyniak.

R E K L A M A

Prezydent, który dotarł do firmy z prawie półgodzinnym opóźnieniem, został oprowadzony po zakładzie przez prezesa zarządu Grzegorza Grzeszkowiaka. Odwiedził między innymi proszkownię mleka. - To nowość w naszej spółdzielni. Proszkownia ma wydajność kilkadziesiąt tysięcy litrów na dobę. Wykorzystywana jest do proszkowania mleka odtłuszczonego, można proszkować też pełne oraz serwatkę i maślankę. Zapoznałem prezydenta z technologią proszkowania - poinformował Grzegorz Grzeszkowiak, prezes zarządu SM w Gostyniu. – Możemy też produkować mleko tzw. natłuszczane tłuszczem roślinnym - najczęściej palmowym. Właśnie trwają w zakładzie próby technologiczne z taką produkcją - dodał prezes.

Jak powiedział, z głową państwa przedstawiciele zarządu spółdzielni dyskutowali o zagrożeniu powstania kopalni węgla brunatnego, ale przede wszystkim o karach, które czekają rolników za przekroczenie kwot mlecznych (za nadprodukcję). - Prezydent twierdził, że w tej sytuacji nie powinno ich być, ale i tak będą obowiązywały, ponieważ decyzję z Agencji Rynku Rolnego już mamy. Jedyne co jest dobre - minister Marek Sawicki postarał się, aby tę karę Bruksela zgodziła się rozłożyć na raty na 3 lata. My musimy karę zapłacić, a później będziemy potrącać rolnikom – poinformował Grzegorz Grzeszkowiak.

Podczas zwiedzania firmy, pracownicy prosili prezydenta Dudę o wspólne zdjęcia. On bardzo chętnie pozował, zatrzymywał się, witał z nimi. Po półgodzinnym obchodzie, drugie pół gość przeznaczył na lunch. W obiedzie uczestniczyło 5 przedstawicieli załogi, wytypowanych przez zarząd oraz 5 członków prezydium rady. - To bardzo miły i otwarty człowiek - powiedział o prezydencie RP prezes spółdzielni mleczarskiej. - Dla nas to satysfakcja i radość, że odwiedził nasz zakład. Jesteśmy z tego bardzo dumni i zadowoleni – dodał.

Była też okazja, aby głowa państwa wpisała się do pamiątkowej księgi zakładu. - Mamy bardzo ciekawą kronikę, gdzie są prowadzone zapisy walnych zgromadzeń od początku istnienia spółdzielni, czyli od 1889 roku – powiedział Grzegorz Grzeszkowiak. I tak się złożyło, że gostyńska spółdzielnia, w 1928 r. gościła również prezydenta Ignacego Mościckiego. Obok jego dedykacji, w księdze była strona wolna i obecnie urzędujący prezydent Polski tam właśnie złożył swój wpis.

Zobacz jeszcze raz, jak przebiegała wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Gostyniu

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ MLEKO
  ponad rok temu 1
  PROSZKOWNIA MA WYDAJNOŚĆ 17 000 LITRÓW NA GODZINĘ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A