Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

W czwartek spotkali się z przeszłością

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    9.09.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska

Było sporo rozmów, wspominek, pytań i śpiewu. Klub Seniora z Pogorzeli otrzymał środki z Narodowego Centrum Kultury (z programu Dom Kultury+Inicjatywy Lokalne) na realizację „Czwartkowych spotkań z przeszłością”.

 

Pierwsze z zaplanowanych odbyło się 5 września w parku miejskim. Zaproszono na nie chętnych mieszkańców oraz gości, związanych w przeszłości z pracą w różnych instytucjach gminy. Przygotowano rodzinne pamiątki i fotografie od mieszkańców. W przerwie pomiędzy opowieściami, do śpiewu zachęcał Włodzimierz Regulski, grający na gitarze. Głównym punktem programu, były wystąpienia gości, którzy pracowali kiedyś w Pogorzeli.

- Chcielibyśmy, żebyście państwo sobie i nam przypomnieli, jak to było ponad 40 lat temu, a tym młodym ludziom, którzy są z nami po prostu o tym opowiedzieli. Chciałabym, żebyśmy się wszyscy poczuli jak starzy, dobrzy znajomi – mówiła Renata Sierszulska, kierownik M-GOPS.

Zaproszenia przyjęli Wanda Mróz (sekretarz gminy), Krystyna Mizgalska (nauczyciel muzyki), Jadwiga Fabisiak (pracownik biblioteki), Halina Drobnik (pracownik biblioteki), Helena Rosik (nauczycielka SP w Pogorzeli), Jadwiga Jańczak (nauczycielka), Marek Jańczak (nauczyciel, wicedyrektor), Stanisław Szymański (nauczyciel, dyrektor), Jerzy Mizgalski (naczelnik miasta).

Jak zapewniała Agnieszka Borowiec, opiekun w Klubie Seniora, spotkania są otwarte dla mieszkańców. Kolejne odbędzie się w czwartek – 12 września w domu kultury. Będą to warsztaty plastyczne, na których uczestnicy wykonają „pudełka wspomnień”.

Czytaj także: W listopadzie obchodziłby swoje 104. urodziny.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!