Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

W jeziorze pływa im się najlepiejPatronat

› Sport i rekreacja 7 miesięcy temu    22.07.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska

34 uczestników wzięło udział w X Amatorskich Zawodach Pływackich, które w ubiegłą sobotę (20 lipca) odbyły się na plaży głównej w Cichowie. Zawodnicy przyjechali z całej Polski, nawet znad morza. - Zaczyna się to robić fajne, popularne i pogoda nam dopisuje – mówił Artur Nowak, szef gostyńskiego WOPR-u, współorganizator zawodów.

 

Pływacy mieli do pokonania dystans 1500 metrów. Jedni przyjechali, aby poprawić swój ubiegłoroczny czas, a inni – aby sprawdzić siebie, swoje możliwości. - Twarze corocznie się powtarzają, ale są też nowe nazwiska, nowe osoby, co jest budujące. No i przede wszystkim różne roczniki – dodał A. Nowak. Najstarszymi zawodnikami tegorocznych zmagań byli Andrzej Stańczyk (60 l.) i Lech Nawrocki (69 l.), a najmłodszym Wojciech Pilc (12 l.) z Poznania.

Ten ostatni na metę przypłynął z czasem nieco ponad 31 minut. W zawodach w Cichowie brał udział po raz pierwszy. Wcześniej zdarzyło mu się jednak pływać na zawodach w okolicy - w Nowym Dębcu. - Kiedyś chodziłem na naukę pływania na basenie, teraz pływam z tatą. Lepiej pływa mi się jednak w jeziorze – mówił Wojtek. Chłopiec stwierdził, że pierwsze poważne sukcesy dopiero przed nim. Był zadowolony z czasu, który zdobył w Cichowie.

Jako pierwszy z mężczyzn na mecie pojawił się Paweł Radziński ze Szczecina z czasem 00:20:15, po nim Sławomir Włodarczak 00:20:41 i Grzegorz Ćwikła 00:20:55. Wśród kobiet najlepsza była Izabela Babica z Rokietnicy, uzyskując czas 00:22:45.

Tego samego dnia odbyło się Grand Prix Wielkopolski na dystansie 3000 metrów. Część zawodników podjęła trud wystartowania również w nim. 

Czytaj także: Corsarze już w domu. Chwile zwątpienia były, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo!

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!