Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

W kolejnych wioskach bez zmian

› Aktualności 3 miesiące temu    20.03.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Bielawy Pogorzelskie. Wybory sołeckie Bielawy Pogorzelskie. Wybory sołeckie  fot. E. Dorczyk

Trwają wybory sołeckie w gminie Pogorzela. Nie licząc Gumienic, gdzie w pierwszym terminie sołtysa nie wybrano, na stanowiskach bez zmian.

 

W poniedziałek (11 marca) przeprowadzono wybory sołeckie w Łukaszewie. Na 85 uprawnionych w zebraniu uczestniczyło 23 mieszkańców. Sołtysem na kolejną kadencję jednogłośnie wybrano Pawła Bednarka, który był też jedynym kandydatem. We wtorek (12 marca) spotkali się mieszkańcy Bułakowa. W zebraniu uczestniczyło 70 mieszkańców na 334 uprawnionych. Sołtysem na piątą kadencję została Grażyna Naglak, która była jedynym kandydatem na ten urząd, otrzymała 61 głosów.

W środę (13 marca) odbyły się wybory sołeckie w Elżbietkowie. W zebraniu uczestniczyło 21 mieszkańców na 172 uprawnionych. Sołtysem został ponownie wybrany Mirosław Wilczyński, który przewodniczy sołectwu od 1988 roku. Był jedynym kandydatem na ten urząd, otrzymał 15 głosów. W czwartek (14 marca) wybierano w Paradowie. Na 47 uprawnionych w zebraniu uczestniczyło 7 mieszkańców. Sołtysem najmniejszego sołectwa w gminie ponownie został Leszek Krajka, który piastuje ten urząd od 1994 r. Był on jedynym kandydatem na sołtysa i został wybrany na tę funkcję jednogłośnie. W piątek (15 marca) głosowano w Bielawach Pogorzelskich. Na 74 uprawnionych w zebraniu uczestniczyło 41 mieszkańców. Sołtysem Bielaw Pogorzelskich na kolejną kadencję został Ryszard Przybylski, który otrzymał 31 głosów, natomiast jego kontrkandydat – Stanisław Cichy – 9 głosów. Ryszard Przybylski funkcję Sołtysa sprawuje od 2006 roku.

W poniedziałek (18 marca) odbyły się wybory we Wziąchowie. W zebraniu uczestniczyło 34 mieszkańców na 223 uprawnionych. Sołtysem na siódmą kadencję został Ryszard Horała, który był jedynym kandydatem na ten urząd, otrzymał 27 głosów.

Czytaj także, jak wyglada sytuacja w innych gminach? 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!