Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

W lesie zapachniało świątecznie. A oni pobiegli

› Sport i rekreacja ponad rok temu    15.12.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. arch. parkrun Gostyń

Jest sobota - jest parkrun - to hasło, które towarzyszy amatorom biegania w podgostyńskich lasach od kilku lat. Dziś zbiórka w lesie, na parkingu przy hydroforni. Start jak zwykle o godz. 9.00.

W ten sposób można aktywnie rozpocząć weekend. Przy drodze w stronę Gostynia Starego widnieje zielona bramka. Nie sposób nie trafić! A trasa? - Trasa gostyńskich lasach kładzie się pod nogami i przed oczami przepiękna. Przyrodą, lasem, ścieżką, porębą wiedzie, ergo: przełaj. Wcale niełatwy parkrun wybraliśmy - opisuje gostyńską akcję ogólnopolski blog „Parkrun”, który co miesiąc „bierze pod obserwację” wybraną  trasę z całej Polski.

- Podziwiamy bujność wielkopolskich pól: grudzień niemalże, a wokoło zielono. Cieszą oko oziminy, koniczyna, trawy; trafiają się głąby kapuściane a i buractwa trochę. Nie darmo rejon sławiony najwyższymi średnimi temperatur; nam także robi się cieplej na sercu - dodają autorzy na blogu.

Akcja parkrun w Gostyniu trwa już ponad 3 lata - KLIK

Tydzień temu odbył się parkrun jedyny, wyjątkowy, bo Mikołajkowy. Nie było śniegu, mrozu, a mimo to pojawił się bożonarodzeniowy klimacik. W lesie zapachniało świątecznym ciastem i kawą, biegacze założyli czapki „mikołajki”.

- Wszystko za sprawą uczestników, którzy przybyli na nasze mikołajkowe bieganie. Tradycyjnie po odprawie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, a następnie wszyscy udali się na start. Małgosia - nasza wolontariuszka włączyła stoper i pobiegliśmy. Trochę obawialiśmy się, że będzie mokro, ślisko, bo w tygodniu siąpił z małymi przerwami, ale wiatr owiał ścieżki i bieg był bardzo przyjemny - mówi Jola Przybył, koordynatorka akcji parkrun w Gostyniu.


W sumie pojawiło się 25 chętnych do startu. Mikołajami-wolontariuszami byli najmłodsi.  Lenka skanowała kody, Olaf wydawał tokeny, Marysia i Olaf dopingowali biegaczy, którzy przekraczali linię mety. Powitano też Magdę - mamę Michaliny, która dołączyła do społeczności gostyńskich parkrunowców.

- Michalina ma już za sobą 9. bieg parkrun. Marta także motywuje swoją mamę Anetę do wspólnego biegania. W dzieciach jest siła, są energiczne, realizują zamierzone cele, doskonale radzą sobie w nowym środowisku, potrafią się motywować, cieszyć z sukcesów swoich i innych. I oczywiście przyciągają rodziców na parkrun, który z okazji „mikołajków” był bardzo rodzinny - opowiada koordynatorka.

Zamykającym trasę był Rafał. Piękne zdjęcia zrobiły Małgosia i Aldona. Na mecie na biegaczy czekała gorąca kawa lub herbata oraz domowe placki, które upiekły Magda i Jola. Olaf Pietrzyk częstował pysznymi cukierkami. Był szczególnie zadowolony - otrzymał dyplom za przebiegnięcie 10 parkrunów i może też z tej okazji zamówić koszulkę.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ JP
ponad rok temu 1
Zapraszam do dołączenia do naszej parkrunowej społeczności. Biegi/ marsze/ spacer - jak kto woli są bezpłatne, odbywają się w każdą sobotę o 9.00. Wystarczy dokonać jednorazowej rejestracji https://www.parkrun.pl/rejestr... wydrukować kod uczestnika i przyjść. Świeże powietrze, natura w zasięgu wzroku, serdeczna atmosfera gratis!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji