Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

W mieście po strażacku. Odbyły się wojewódzkie eliminacje

› Społeczeństwo 11 miesięcy temu    15.04.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 50%
A A A
Uczestnicy wojewódzkiego etapu 41. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”Uczestnicy wojewódzkiego etapu 41. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” fot. Ryszard Busz

Wczoraj, w Borku, na każdym kroku można było spotkać strażaka. Widoczni byli umundurowani strażacy zawodowi i ochotnicy, ale najwięcej było młodzieżowych drużyn pożarniczych. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbywały się eliminacje wojewódzkie 41. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

R E K L A M A

Dlaczego kobieta wjechała autem do rowu?

W zmaganiach udział wzięli laureaci z 31 powiatów województwa wielkopolskiego (bez powiatu śremskiego). - Przyjechało po 3 reprezentantów z każdego powiatu, z dwoma opiekunami, ponadto byli przedstawiciele oddziału wojewódzkiego ZOSP RP. Gościliśmy w naszym mieście w sumie ponad 230 osób - mówił Grzegorz Marszałek, prezes zarządu OSP w Borku.

Czy straż miejska zapobiegła zakopaniu odpadów na plu pod Gostyniem?

Pisemna część turnieju, do której przystąpiło około 90 osób, odbyła się w hali sportowej, pod namiotem. Kiedy komisja poprawiała prace i ustalała dogrywki, część uczestników wraz z opiekunami miała czas na zwiedzanie gminy, przewodnikami byli strażacy - ochotnicy z gminy Borek. Goście zobaczyli hodowlę żubrów i żubroni w Cielmicach oraz zwiedzili kościół na Zdzieżu w Borku. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Karolewa oraz harcerze z Borku złożyli kawiaty i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową w Rynku oraz na grobach powstańców wielkopolskich, aż przyszedł czas na eliminacje ustne.

- Sądzę, że sprawdzana wiedza to tylko formalność, bo najważniejsze to wiedzieć i umieć zrobić, a to się sprawdza w codziennych zajęciach. Na tych strażaków zawsze liczyć - powiedział Andrzej Jankowski, dyrektor zarządu wykonawczego oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu.

Laureaci etapu wojewódzkiego będą reprezentować Wielkopolskę, w finale centralnym, na początku czerwca, w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie).

fot. Ryszard Busz, Agata Fajczyk

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A