Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

W trosce o serce

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    29.07.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyńskie Stowarzyszenie „Jestem” zorganizowało w Nadleśnictwie Piaski, w ramach projektu „Miej serce dla serca”, piknik prozdrowotny.

- Uczestnicy projektu, propagując aktywność ruchową, mimo panującego upału, udali się na piknik pieszo lub rowerami i tylko nieliczni dotarli na miejsce zbiórki samochodami - opowiada Aniela Michalska, prezes stowarzyszenia. Uczestnicy projektu wzięli udział w prelekcjach, prowadzonych przez psychologa, na temat walki z czynnikami wywołującymi choroby układu sercowo – naczyniowego, jakimi są m.in. stres oraz palenie papierosów. - Chociaż lato sprzyja grillowaniu, uczestnicy spotkania nie konsumowali tłustych mięs i kiełbasek. W ramach troski o właściwą dietę jedli sałatkę grecką przygotowaną przez Fundację Absolwent i jogurty przekazane na piknik przez Spółdzielnię Mleczarską w Gostyniu - informuje Aniela Michalska. Pracownicy Nadleśnictwa Piaski zapoznali uczestników z działalnością nadleśnictwa oraz oprowadzili po arboretum. Projekt skierowany do 80 mieszkańców powiatu gostyńskiego został dofinansowany w ramach konkursów ofert przez gminę Gostyń oraz powiat gostyński. - Do tej pory poza piknikiem zostały przeprowadzone spotkania z lekarzem internistą na temat chorób serca, z lekarzem dietetykiem na temat zasad zdrowego żywienia i walki z otyłością oraz zostały wykonane badania profilaktyczne, oznaczenie poziomu cholesterolu, ciśnienia tętniczego, EKG, echa serca - wylicza prezes stowarzyszenia. Badania wciąż trwają, kolejna grupa uczestników będzie im poddana w sierpniu i wrześniu. - Stowarzyszenie dziękuje wszystkim instytucjom i firmom, które wsparły piknik prozdrowotny „Miej serce dla serca” - dziękuje Aniela Michalska. (iza)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!