Walczą o play-offy. Pierwszy krok zrobiony

Walczą o play-offy. Pierwszy krok zrobiony - Zdjęcie główne

Siatkarki Kaniasiatki Gostyń walczą o miejsce w rundzie play-off trzeciej ligi. W sobotę zawodniczki Kariny Mierzyńskiej-Grys zrobiły pierwszy z czterech kroków w tym kierunku. Zespół z Gostynia pokonał SKS Murowana Goślina 3 : 0.

W 8. kolejce trzeciej ligi siatkówki kobiet Kaniasiatka podejmowała SKS Murowana Goślina. Zespół Kariny Mierzyńskiej-Grys chcąc awansować do rundy play-off musiał ten pojedynek wygrać. Początek meczu był dobry. Kaniasiatka wypracowała sobie kilka punktów przewagi, ale była bliska roztrwonienia jej. Zespół z Gostynia zwyciężył w pierwszej partii 25 : 23. W kolejnym secie dominacja zawodniczek z Gostynia nie podlegała dyskusji i stąd łatwa wygrana do 14. Trzeci, jak się później okazało ostatni, set lepiej zaczęła drużyna przyjezdna, jednak końcówka należała do Kaniasiatki. Po zwycięstwie drużyna Kariny Mierzyńskiej Grys pozostaje w grze o play-offy w trzeciej lidze siatkówki. Aby zająć drugie miejsce w grupie musi wygrać pozostałe do końca rozgrywek grupowych trzy mecze. – Nie będzie to łatwe, bo w ostatniej kolejne przyjeżdża Szamotulanim Szamotuły, który jeszcze w sezonie nie stracił punktów. W sporcie niczego z góry nie można zakładać, więc trzeba pamiętać, że mecze z Trzcianką i Poznaniem też nie będą łatwe – stwierdziła prowadząca zespół seniorek Kaniasiatki.
W sobotnim meczu debiut w drużynie seniorek zaliczyły kadetki Nikola Drygas i Aleksandra Hajduk. W kadrze meczowej była też Wiktoria Niedziela. – Dziewczyny zasłużyły na ciepłe słowa, bo przeskok z kategorii kadet do senior jest bardzo duży. W dosłownie kilka treningów musiały przygotować się do sobotniego spotkania. Nikola dobrze radziła sobie na rozegraniu. Ola też, gdy pojawiała się na boisku, spełniała swoje zadania – podsumowała występ młodych zawodniczek Karina Mierzyńska-Grys.