R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Walka o awans nabiera rumieńców

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 3 miesiące temu    13.05.2019
komentarzy 2 ocen 0 / 0%

Niezwykle emocjonująca walka zapowiada się w ostatnich sześciu kolejkach klasy okręgowej o pierwsze miejsce w leszczyńskiej klasie okręgowej. Po dwóch ostatnich porażkach przewagę roztrwonił Grom Wolsztyn.

Lider klasy okręgowej uległ w sobotę Wiśle Borek Wielkopolski. Po 33 meczach bez porażki zespół z Wolsztyna znalazł pogromcę na własnym boisku. W 51. goście prowadzili 3 : 0, jednak ostatnie dwadzieścia minut było bardzo nerwowe, bo gospodarze wrócili do gry zdobywając dwie bramki. - Wreszcie zagraliśmy tak jak bym chciał. Już druga połowa z Rydzyniakiem była dobra w naszym wykonaniu. Z Gromem prowadziliśmy różnicą trzech goli, jednak gospodarze zdobyli dwie bramki i ostatnie minuty meczu były dla nas ciężkie. Przed nami kolejny trudny mecz. Podejmujemy najlepszy zespół wiosny, Spartę. Mam nadzieję, że okres gorszej dyspozycji mamy za sobą - powiedział po meczu trener Wisły Borek Wielkopolski. W 24. kolejce Zjednoczeni Pudliszki podejmowali z derbach Lwa Pogorzela. Goście wygrali pewnie 5 : 1. - Wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie. Stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. Grało nam się bardzo dobrze. Nasza strata do Gromu wynosi obecnie tylko trzy punkty, jednak o tym czy włączymy się do walki o ligę międzyokręgową zadecydują najbliższe trzy mecze, w których mierzymy się z czołówką – powiedział trener Lwa Pogorzela Michał Roszak. Zawiedziony postawą swoich zawodników był Dariusz Olejniczak. - Miałem nadzieję, że powalczymy z Lwem. Niestety zagraliśmy bardzo słabo w pierwszej połowie. Popełnialiśmy błędy, które wykorzystali goście - powiedział trener Zjednoczonych. Gospodarze kończyli ten mecz w dziesiątkę, bo w 63. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Sławomir Głoskiewicz. Goście mogli wygrać ten pojedynek wyżej, ale w drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Marszałek. Swojego dorobku nie poprawiła drużyna z Ponieca, która uległa na wyjeździe Rydzyniakowi 0 : 1. – Co z tego że mecz był wyrównany, skoro nie zdobyliśmy punktów. Mieliśmy sytuacje, po których mogły paść gole dla nas – mówi o meczu trener Leszek Krzyżostaniak.

Piękne widowisko. Osiem goli. Korona wygrała.

Grom Wolsztyn - Wisła Borek Wlkp. 2:3 (0:2)
0 : 1 – Bartosz Bruder (26’)
0 : 2 – Marcin Tomczak (30’)
0 : 3 – Michał Kasprzak (51’)
1 : 3 – Patryk Rogoziński – z rzutu karnego (58’)
2 : 3 – Jakub Markiewicz (67’)
Wisła: Kubiak – M. Dopierała (90’ Andrzejewski), Kędziora, Gawroński, P. Gościniak, Grzemski, Bruder, Robak (90’ Baran), Kasprzak, Konieczny, M. Tomczak

Zjednoczeni Pudliszki – Lew Pogorzela 1 : 5 (0 : 3)
0 : 1 – Bartłomiej Ziembiński (15’)
0 : 2 – Łukasz Marszałek – z rzutu karnego (31’)
0 : 3 – Łukasz Marszałek – (43’)
1 : 3 – Daniel Paszek - z rzutu karnego (72’)
1 : 4 – Łukasz Marszałek (76’)
1 : 5 – Przemysław Ptak (79’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Nowak, P. Bzdęga (46’ Organiszczak), Fornalik, Biderman, A. Danielczak, Pajkert (82’ J. Pazoła), Głoskiewicz, Baranowski, Paszek, Jerszyński (74’ Józefiak)
Lew: Szuba (84’ Andrzejewski) – Kubiak, Wawrzyniak, Ciesielski, Wawrocki, Mierzwicki, Niedźwiedź, Ptak (84’ Krzyżaniak), Krystkowiak (80’ Manuszak), Ziembiński, Marszałek

Rydzyniak Rydzyna – Piast Poniec 1 : 0 (0 : 0)
1 : 0 – Michał Wolański (47’)
Piast: Banaszak – Ramota, Klimasz, Dorociak, Stachowiak, Konieczny, Szumny, Rodewald, Alejski (57’ Offert), Karch, Dawidziak