Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Warto pójść głosować. Nie wiesz, jak? ZOBACZ

› Wybory 3 miesiące temu    26.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. fotolia.com

Wybory do Parlamentu Europejskiego już dziś. Wybierzemy 52 polskich europosłów. To od naszej frekwencji zależy, ilu przedstawicieli będzie reprezentowało nas w Brukseli. 

Jak głosować?
Aby Twój głos był ważny w wyborach do Parlamentu Europejskiego, należy zagłosować tylko na jedną listę i na jednego kandydata. W wyborach może wziąć udział każdy, kto ukończył 18. rok życia (najpóźniej w dniu wyborów) i nie został pozbawiony praw publicznych oraz wyborczych.
 
Na karcie do głosowania należy postawić znak "x"(dwóch przecinających się linii w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok wybranego - tylko jednego - kandydata z tej listy. W ten sposób wskazujemy jego pierwszeństwo do otrzymania mandatu.
Postawienie znaku "x" w kratce obok nazwisk kandydatów z różnych list lub niepostawienie znaku "x" w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.
Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego odbywać się będzie bez przerwy od godziny 7:00 do godziny 21:00.

LOKALE WYBORCZE

Na terenie gminy Gostyń - zgodnie z kodeksem wyborczym - będą czynne 22 lokale wyborcze i jeden zamknięty. Uwaga! Jest zmiana w siedzibie jednej z obwodowej komisji wyborczej w Gostyniu.

Osoby starsze lub niepełnosprawne, które będą chciały wziąć udział w głosowaniu, a będą potrzebowały pomocy w zorganizowaniu transportu do lokalu wyborczego, mogą liczyć na pomoc. W tej sprawie należy skontaktować się z pracownikami Urzędu Miejskiego w Gostyniu, pod numerem telefonu 655752110 lub 655752115:

- w dniu wyborów w niedzielę 26 maja 2019 r. - w godzinach od 7.00 do 18.00.

Zmianie uległa siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej nr 2. Mieszkańcy ulic: Cukrowniczej, Edmunda Bojanowskiego, Gawrony, Krótkiej, Przy Dworcu, Towarowej, Pl. Karola Marcinkowskiego i Osiedla Gawrony głosować będą w Dziennym Domu "Senior+" (a nie w sąsiadującym z nim Przedszkolu Miejskim nr 5).

W Dziennym Domu "Senior+", ale w odrębnym pomieszczeniu, siedzibę będzie miała również Obwodowa Komisja Wyborcza nr 8, obejmująca swym zasięgiem osiedle 700-lecia w Gostyniu.


Warto sprawdzić, gdzie głosujesz! TUTAJ POBIERZESZ plik pdf z siedzibami lokali wyborczych i granice obwodów głosowania (plik PDF - 386 kB) w gminie Gostyń.

Siedziby pozostałych lokali wyborczych

- w gminie Borek Wlkp. - KLIK

- gmina Pogorzela - KLIK.

- gmina Poniec - KLIK.

- gmina Piaski - KLIK.

- gmina Krobia - KLIK.

- gmina Pępowo - KLIK.

Komplet informacji na temat wyborów do Parlamentu Europejskiego - TUTAJ.


 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!