Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wbili łopatę pod budowę obwodnicy

› Aktualności 2 miesiące temu    1.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. 1 kwietnia 2019 r. to data oficjalnego rozpoczęcia budowy obwodnicy GostyniaGostyń. 1 kwietnia 2019 r. to data oficjalnego rozpoczęcia budowy obwodnicy Gostynia fot. A. Fajczyk/fotomontaż Z. Pacanowski

Są już znaki, tablica informacyjna i są paliki wytyczające drogę, dziś na placu budowy były też maszyny. Budowa gostyńskiej obwodnicy stała się faktem. Spółka Strabag Sp. z o.o. jako generalny wykonawca 1 kwietnia oficjalnie rozpoczęła prace przygotowawcze przy budowie szosy, łączącej obwodnicę drogi wojewódzkiej nr 434 ze skrzyżowaniem ulic Nad Kanią i Europejską.

Inwestycja jest realizowana dla Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Prace budowlane prowadzone będą na odcinku 1,88 km. Podczas realizacji zadania zostały wprowadzone lokalne ograniczenia prędkości - obecnie znaki pojawiły się na śródpolnej drodze do 40 km/h. Odpowiednie znaki stanęły też w miejscu, gdzie ma przecinać się nowo budowana szosa z gminną drogą Głogówko – Bogusławki i dalej z powiatową szosą - w okolicy miejscowości Drzęczewo Drugie.

Co z rondem przy skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Europejskiej? - KLIK

Nowe znaki będą jeszcze stawiane między innymi w rejonie skrzyżowania z ul. Nad Kanią i ul. Europejską w Gostyniu. Wykonawca - poprzez tablice - informuje użytkowników dróg również o wjazdach na budowę i zapewnia, że większych utrudnień w ruchu nie przewiduje - przynajmniej przy realizacji I etapu, czyli budowy tzw. łącznika. Na długości odcinka zostaną wybudowane trzy skrzyżowania, z kanalizacją deszczową.

Aby zapewnić ciąg komunikacyjny oraz dla bezpieczeństwa ruchu powstanie też ciąg pieszo-rowerowy. Początek drogi znajduje się w miejscu połączenia z planowaną obwodnicą drogi wojewódzkiej nr 434 (m. Drzęczewo Drugie), koniec przy skrzyżowaniu ulic Nad Kanią i Europejską. Biuro budowy mieści się w Grabonogu.

W styczniu spółka Strabag, przez PUP w Gostyniu, szukała pracowników do pracy przy budowie obwodnicy. Jak zapewnia, zainteresowanie było duże, zatrudniono 4 osoby z powiatu gostyńskiego, które przeszły szkolenia BHP i od dzisiaj rozpoczęły pracę.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Heniek
  19 dni temu 3
  Kto będzie wykonywał przewierty? Czy oni- [...]
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bamber
  2 miesiące temu ocena: 0%  2
  W kuńcu budujo łobwodnice. Bydzie któryndy włezić gnój na płele. Bydzie szybcij.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Podatnik
  2 miesiące temu 1
  Brawo !!! Bamber...