Wciągał polską flagę na maszt i wrócił z kompletem medali

Wciągał polską flagę na maszt i wrócił z kompletem medali  - Zdjęcie główne

Po raz kolejny z kompletem medali wrócił reprezentant UKS „Olimpijczyk” Pogorzela – Czesław Roszczak. Tym razem, w dniach 1-2 lipca, zawodnik wziął udział w Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Krakowie. Wystartowało 415 zawodników w tym 79 kobiet. Była to rekordowa ilość startujących zawodników.

Już podczas otwarcia, Czesława Roszczaka - najlepszego weterana z roku 2016, spotkała miła niespodzianka. Razem z najlepszą weteranką z roku 2015 - Genowefą Patlą z Warszawy, uczestniczył w poczcie sztandarowym i miał zaszczyt wciągać flagę polską na maszt w czasie odśpiewanego hymnu.

Czesław Roszczak już w pierwszym dniu wystartował w trzech konkurencjach. Pierwszą konkurencją był rzut dyskiem. Jak przystało na Mistrza Świata w tej konkurencji zdobył złoty medal wynikiem 35,32 m. Drugą konkurencją był rzut oszczepem. Tutaj poziom sportowy był wyrównany. Każdy z pięciu zawodników mógł być zwycięzcą. Konkurs zakończył się pierwszym miejscem Waldemara Badera z Zgorzelca z wynikiem 33,07 m, drugie miejsce zajął Henryk Kroll z AZS-u Poznań, który uzyskał 32,24 m , a brązowy medal przypadł Czesławowi Roszczakowi, który uzyskał najlepszy tegoroczny rezultat z wynikiem 30,16 m. Trzecia konkurencja - pchnięcia kulą - odbyła się w godzinach popołudniowych. Wystartował w tej konkurencji Mistrz Świata Marek Głowacki z Kanady, gościnnie przebywający w Polsce. Czesław Roszczak stoczył wyrównany pojedynek, ale niestety udało się zająć „tylko” drugie miejsce.

Tym sposobem Czesław Roszczak przywiózł do Łagiewnik komplet medali Mistrzostw Polski. - Forma sportowa jest coraz lepsza i dobrze prognozuje przed startem na Mistrzostwach Europy w Danii. Tym bardziej, że wynik w pchnięciu kulą został oceniony na 1101 pkt., co umożliwiło uplasować się na 4. miejscu open wśród miotaczy startujących na Mistrzostwach – stwierdza Czesław Roszczak.