Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Większe rachunki, droższy chleb?

› Gospodarka ponad rok temu    5.12.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotolia.com

Od nowego roku możemy zapłacić więcej za prąd, a to ma nieść za sobą konsekwencje również w przypadku żywności. Piekarze z terenu powiatu gostyńskiego nie wykluczają, że wzrośnie także cena pieczywa, chociaż na razie jest za wcześnie na konkrety.

 

Rachunki za prąd od stycznia prawdopodobnie pójdą w górę o kilka procent. Prąd miałby podrożeć, między innymi ze względu na coraz wyższe ceny węgla i prawa do emisji CO2. To może mieć wpływ na ceny żywności, także tej podstawowej – chleba. Lokalni piekarze zapewniają, że będą chcieli utrzymać ceny na aktualnym poziomie, ale sami nie wiedzą, czego się spodziewać.

- Na lokalnym rynku w najbliższym czasie nie przewidujemy podwyżek. Do końca roku myślę, że będzie bez zmian, potem ocenimy sytuację – mówi piekarz Aleksander Dolczewski. Dodaje, że jeszcze za wcześnie, aby „prorokować”. - Sam fakt, że w ostatnim czasie zamknęło się sporo piekarni w okolicy, napawa mnie niepokojem. Źle się dzieje, ale na razie trzeba do tego podejść spokojnie – mówi dalej. Zwraca uwagę na fakt, że według statystyk, chleba spożywa się go o wiele mniej, niż jeszcze kilka lat temu.

Cierpliwie poczeka, jak ukształtuje się sytuacja na rynku, obserwując ceny energii i gazu. Podobnego zdania jest jego kolega „po fachu”. Piekarz Roman Ciążyński uważa, że jeżeli ceny na energię wzrosną drastycznie, to na pewno i z ceną chleba „coś się będzie działo”. 

Czytaj także: Klienci drogerii wsparli dom dziecka. Przyjechała cała ciężarówka.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!