Wielkopolanka nie grała. Reszta po trzy punkty

Wielkopolanka nie grała. Reszta po trzy punkty - Zdjęcie główne

Od wygranych rozpoczęli rundę rewanżową piłkarze Lwa Pogorzela, Piasta Poniec i Sokoła Chwałkowo. Na pierwszy mecz Wielkopolanki Szelejewo trzeba jeszcze poczekać, bo spotkanie z Błękitnymi Kąkolewo zostało przełożone ze względu na stan murawy boiska w Szelejewie.
    Zwycięstwa nie przyszły łatwo. Na małym boisku w Bojanowie lider męczył się. Lew Pogorzela do przerwy remisował 2 : 2. W drugiej połowie zmienił taktykę i wygrał 2 : 5. - Na małym boisku w Bojanowie trzeba zapomnieć o rozgrywaniu piłki przed własnym polem karnym. Tym bardziej, że boiska na początku rundy nie są w dobrym stanie. Niestety chłopacy w pierwszej połowie zapomnieli o założeniach na ten mecz – powiedział trener Lwa Michał Roszak. Ciężką przeprawę w Belęcinie miał też Piast Poniec. Zespół Grzegorza Posikaty wygrał 0 : 3, ale w pierwszej połowie był w dużych opałach. Do przerwy byliśmy słabsi. W zasadzie nie oddaliśmy celnego strzału. Gospodarze mieli natomiast dwie poprzeczki – powiedział trener Piasta Poniec. Źle mecz z Kormoranem Święciechowa rozpoczęli piłkarze Sokoła Chwałkowo. Goście zdobyli bramkę i utrzymali korzystny wynik do przerwy. W drugiej połowie gospodarze zdominowali przeciwnika i strzelili cztery gole. – Na początku rundy wiosennej mecze różnie wyglądają. Szczególnie ciężko gra się z drużynami, które w okresie przygotowawczym nie pracowały zbyt mocno i w pierwszych pojedynkach idą na tzw. żywioł – stwierdził Sławomir Gintowt.

W okręgówce też dobrze zaczęli. Osiem goli w Krobi.

Sokół Chwałkowo – Kormoran Święciechowa 4 : 1 (0 : 1)
0 : 1 – (30’)
1 : 1 – Witold Henzel (55’)
2 : 1 – Mateusz Kłakulak (63’)
3 : 1 – Szymon Kędziora (72’)
4 : 1 – Jakub Bartkowiak (79’)
Sokół: Bujak – Rejek, Henzel, Bartkowiak, D. Naskręt, M. Kmiecik (79’ Stanisławski), Wawrzyniak (61’ K. Kmiecik), Malcherek (61’ Pospiech), Kłakulak, Sz. Kędziora, Wojtkowiak

Ruch Bojanowo – Lew Pogorzela 2 : 5 (2 : 2)