Wisła miażdży na swoim boisku

Wisła miażdży na swoim boisku - Zdjęcie główne

Rzadko spotykanym rozstrzygnięciem na boiskach piłkarskich zakończył się niedzielny pojedynek Wisły Borek Wielkopolski. Wicelider leszczyńskiej klasy okręgowej rozgromił GKS Włoszakowice 10 : 0.

Pierwsza połowa nie zapowiadała aż tak wysokiej wygranej Wisły. Gospodarze prowadzili 3 : 0. Worek z bramkami na dobre rozwiązał się po przerwie. Zespół Tomasza Gawrońskiego zdobywał gol za golem i skończyło się zwycięstwem 10 : 0. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania został Krzysztof Konieczny, który aż sześć razy umieścił piłkę w bramce przeciwnika. Mimo wysokiej wygranej Wiśle nie udało się wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli leszczyńskiej klasy okręgowej, bo trzy punkty zdobył też Lew Pogorzela. Zwycięstwo drużynie Michała Roszaka nie przyszło jednak łatwo, bo Jakub Mierzwicki zdobył zwycięską bramkę na kilka minut przed zakończeniem spotkania. W podobnych okolicznościach trzy punkty zdobył Piast Poniec, który wygrał z Sarnowianką Sarnowa 1 : 0. Krzysztof Karch gola na wagę trzech punktów zdobył w 85. minucie. Tym razem punktów nie wywalczyli Zjednoczeni Pudliszki. Grom Czacz pokonał drużynę z Pudliszek 4 : 2. – Uważam, że zagraliśmy dzisiaj lepiej niż z Tęczą-Osa Osieczna, jednak punktów nie zdobyliśmy. Możemy być w tym meczu zadowoleni z gry ofensywnej. Z defensywie jest jeszcze dużo do poprawy – powiedział po meczu trener seniorów Zjednoczonych Pudliszki Tomasz Antkowiak.

Piast Poniec – Sarnowianka Sarnowa 1 : 0 (0 : 0)
1 : 0 – Krzysztof Karch (85’)
Piast: Banaszak – Ramota, Woliński, Klimasz, Stachowiak (73’ Giera), Berger (55’ Konieczny), Szumny, Bujak (88’ Szafraniak), Matecki (65’ Szczepaniak), Chwaliszewski (86’ Maj), Karch

Wisła Borek Wlkp. – GKS Włoszakowice 10 : 0 (3 : 0)
1 : 0 – Krzysztof Konieczny (6’)
2 : 0 – Tomasz Gawroński (11’)
3 : 0 – Krzysztof Konieczny (26’)
4 : 0 – Tomasz Gawroński (51’)
5 : 0 – Krzysztof Konieczny – z rzutu karnego (64’)
6 : 0 – Krzysztof Konieczny (67’)
7 : 0 – Cezary Tomczak (70’)
8 : 0 – Krzysztof Konieczny (77’)
9 : 0 – Krzysztof Konieczny (81’)
10 : 0 – Piotr Galusik (84’)
Wisła: Kędzia  - Dopierała (52’ B. Gościniak), Kędziora (77’ Mazurkiewicz), Sz. Andrzejczak, P. Gościniak (81’ Błaszczyk), Galusik, Grzemski (66’ Piasecki), Andrzejewski (56’ C. Tomczak), Konieczny, Marciniszyn, Gawroński (71’ D. Andrzejczak)

Grom Czacz – Zjednoczeni Pudliszki 4 : 2 (2 : 1)
0 : 1 – Remigiusz Jerszyński (2’)
1 : 1 – (3’)
2 : 1 – (34’)
2 : 2 – Przemysław Bzdęga (64’)
3 : 2 – (74’)
4 : 2 – (90’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Biderman, P. Bzdęga, Głoskiewicz, Nowak, Jerszyński (75' Idziak), Józefiak, Kurasiak, Pajkert (60' Wojciechowski), Paszek (68' Wyskok, 85’ Ratajczak), B. Wolsztyniak (76' Gronowski)

Lew Pogorzela – Sokół Wroniawy 2 : 1 (1 : 0)