Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wnioski o stypendia sportowe tylko raz w roku

› Sport i rekreacja 2 miesiące temu    5.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Październikowa sesja Rady Miejskiej w GostyniuGostyń. Październikowa sesja Rady Miejskiej w Gostyniu fot. A. Fajczyk

W gminie Gostyń zmienił się termin składania wniosków o stypendia sportowe. Radni musieli dostosować obowiązującą dotychczas uchwałę, związaną z zasadami przyznawania i pozbawiania oraz wysokości stypendiów sportowych, a także nagród i wyróżnień dla zawodników za osiągnięte wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym, do ustawy o finansach publicznych.

- Jest to uchwała, na którą nadzór wojewody jest szczególnie wrażliwy. Jeśli dokonujemy w niej jakiekolwiek zmiany, to z drżącym sercem, ale te zmiany akurat musimy wprowadzić - wyjaśniała Aldona Grześkowiak, naczelnik wydziału oświaty w gostyńskim magistracie.

- Trzeba uważać, kiedy przyznajemy stypendia, bo obecnie są przyznawane na 2 lata budżetowe. Sytuacja nie powinna mieć miejsca - dodała.

W poprzedniej uchwale zapis mówił o tym, że wnioski można składać w ciągu 90 dni od uzyskania wyników w zawodach, olimpiadach. W związku z tym czasem było tak, że zawodnicy rywalizując w kilku zawodach, kilkakrotnie w ciągu roku składali wnioski.

- Bierze się pod uwagę najwyższe uzyskane osiągnięcie, ale było mnóstwo zmian. Jest niemożliwością, aby przy małej kwotowo zmianie o 100 zł, o 200 zł wciąż dokonywać zmian w uchwale - mówiła naczelnik Grześkowiak.

Żeby uniknąć zamieszania radni musieli wprowadzić zmianę w uchwale. Od teraz stypendia będą przyznawane na dany rok kalendarzowy, tak żeby nie przechodziły na kolejny. Zgodnie ze zmianami zawodnik wybierze sobie najwyższy wynik, który uzyskał w określonym czasie i ten wynik przedstawi do stypendium. Gminna Rada Sportu jako ciało doradcze burmistrza zaopiniowała zmianę pozytywnie, a radni przyjęli uchwałę zdecydowaną większością głosów.

W gminie Gostyń w 2019 r. limit środków przeznaczonych na rozwój sportu wykorzystany został prawie w 100%:

- na dofinansowanie rozwoju sportu radni przeznaczyli 1. 073. 000 zł

- na stypendia sportowe - 95. 000 zł

- na nagrody dla trenerów - 6. 000 zł

- na nagrody i wyróżnienia dla zawodników - 17. 000 zł

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!