Wreszcie to mają. Kania liderem

Wreszcie to mają. Kania liderem - Zdjęcie główne

Juniorzy młodsi Kani Gostyń awansowali na pierwsze miejsce w lidze wojewódzkiej B1. Drużyna Grzegorza Wosiaka wykorzystała potknięcie dotychczasowego lidera.

Marcinki Kępno zremisowały z Olimpią Koło i przed przystępującą w niedzielę do meczu z Górnikiem Konin Kanią pojawiła się szansa na zdobycie pierwszego miejsca w lidze wojewódzkiej juniorów młodszych. Zawodnicy gostyńskiego klubu nie zmarnowali tej okazji i po zwycięstwie 3 : 0 awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Kania ma jeden punkt przewagi nad Marcinkami Kępno. - Od początku meczu dominowaliśmy na boisku i po strzale Wojciecha Goszczyńskiego wyszliśmy na prowadzenie. Kilka minut później zdobyliśmy kolejną bramkę. Goście próbowali grać długą piłkę licząc, że popełnimy błąd w obronie. Nasza defensywa spisywała się jednak bez zarzutu. Po przerwie dołożyliśmy trzecią bramkę i mecz został rozstrzygnięty. Piłkarze Górnika nie mieli pomysłu na grę, a my już nie forsowaliśmy tempa. Mimo to stworzyliśmy sobie sytuacje, których jednak nie potrafiliśmy wykorzystać - powiedział po meczu trener juniorów młodszych Kani Grzegorz Wosiak. Trampkarze Kani występujący w lidze wojewódzkiej C1 zremisowali z Liderem Swarzędz 2 : 2. Zespół Krzysztofa Michalskiego dwa razy obejmował prowadzenie, jednak goście za każdym razem doprowadzali do remisu.