Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wybory 2018 - wyniki. Są powody do radości

› Wybory 12 miesięcy temu    22.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 14 ocen 2 / 100%
A A A
Marek Rożek otrzymał w wyborach samorządowych poparcie ponad 2400 wyborcówMarek Rożek otrzymał w wyborach samorządowych poparcie ponad 2400 wyborców fot. A. Fajczyk

Marek Rożek, jedyny kandydat na stanowisko burmistrza Borku Wlkp. - według nieoficjalnych informacji - otrzymał poparcie ponad 2400 wyborców z gminy.

W gminie Borek wciąż trwa podliczanie głosów. Komisje wyborcze ds. ustalania wyników wyborów są na finiszu. Wiadomo nieoficjalnie, że na Marka Rożka - obecnego włodarza gminy i jedynego kandydata na kolejne 5 lat kadencji, głosowało 2 413 uprawnionych do głosowania. Przeciwko było 524 z tych, którzy poszli do urn.

Na głosowanie zdecydowało się 50,37% uprawnionych do głosowania - to frekwencja w gminie.

[AKTUALIZACJA godz. 08.34]

Burmistrz Marek Rożek przyznaje, że liczył na 70% poparcie, a jest lepiej, bo zaufało mu 79% głosujących.

- Nie pozostaje mi nic więcej, jak podziękować mieszkańcom za tak duże poparcie, zaufanie i zrozumienie mojej pracy. Na ten wynik pracowali też inni ludzie, zarówno radni, jak i urzędnicy, którzy mnie wspierali, którzy ze mną działali. Wszyscy na to zapracowali. Nadal zamierzam działać tak, jak dotychczas, dla dobra gminy i mieszkańców - komentuje.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że Forum Demokratyczne (ugrupowanie burmistrza) do Rady Miejskiej w Borku wprowadziło 6 osób. Są to:
Róża Jędrosz, Magdalena Przybylak, Michał Dopierała, Damian Florczyk - to radni, którzy dotychczas pracowali w samorządzie, a Piotr Kędzia, Leszek Chałupniczak to nowe twarze. 

[AKTUALIZACJA godz. 11.30]
 

Najprawdopodobniejszy skład Rady Miejskiej w Borku:

Róża Jędrosz, Magdalena Przybylak, Michał Dopierała, Damian Florczyk, Piotr Kędzia, Leszek Chałupniczak - to "ludzie burmistrza". Poza tym wszedł Tomasz Pawlak, a SKW wprowadziła: Tomasza Szczepaniaka, Romana Malickiego, Elżbietę Wojciechowską, Romana Gawrońskiego, Jacka Gałczyńskiego, Artura Osowicza, Radosława Andrzejaka. Andrzej Kubiak - to radny z Zalesia, ktory nie miał kontrkandydata i został wybrany "z automatu".

O tym, kto jeszcze będzie reprezentowal mieszkańcow w radzie miejskiej, będziemy informować na bieżąco.

Zachęcamy też do czytania jutrzejszego wydania "Życia Gostynia"

Zobacz, na kogo głosował burmistrz Gostynia - KLIK

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkanie Borku
12 miesięcy temu ocena: 0%  17
Gratulacje panie burmistrzu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MIESZKANIEC GMINY BOREK
12 miesięcy temu ocena: 89%  16
PROŚBA DO RADNYCH-nie podnoście łap w górę, jak to było w poprzedniej kadencji, na każde skinienie Burmistrza. Radźcie mądrze, rozsądnie i nie dawajcie się zastraszać i omamić. Boże, nie wybierajcie ponownie tego pana na przewodniczącego rady. Przecież macie rozum, doświadczenie i przede wszystkim odrobinę honoru (mam taką nadzieję). Życzę Wam udanej i owocnej kadencji i zrealizowania wszystkich obietnic wyborczych. Panu Burmistrzowi życzę również wszystkiego dobrego oraz zrealizowania obietnic (choć kiedyś ktoś chyba mówił -nie zlikwiduje żadnej szkoły-ZALESIE jest przykładem-jeśli się pomyliłam to przepraszam). Zdrowia, więcej uśmiechu, więcej wyrozumiałości, więcej pokory Panie Burmistrzu i przede wszystkim, jak już ktoś napisał- słuchania LUDZI (a nie tylko przydupasów, bo oni pierwsi wbiją Panu nóż w plecy} i bycia BURMISTRZEM WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW, a wszystko zaprocentuje w następnych wyborach. NAJLEPSZEGO I BRAĆ SIĘ DO ROBOTY
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
12 miesięcy temu ocena: 100%  15
To tak jak istnieje sklep w którym nie ma towaru. Radny, albo nie radny:) przeczytaj co napisałeś i sie nad tym zastanów. Szkoły już nie ma i nie bedzie, a dlaczego dzieci poszły gdzie indziej to też powinnieneś wiedzieć. A co do przewpdniczącego to wybiera się z grupy ktora ma większość- Kaczyński Schetyny chyba premierem nie zrobił. Ps. I drogi Panie ...proszę się nie ośmieszać tylko brać się do roboty. Wszystkiego dobrego
~ radny
12 miesięcy temu ocena: 17%  14
zatem kogo proponujesz na przewodniczącego rady? ,szkoła w Zalesiu istnieje tylko nie ma uczniów ,bo rodzice zadecydowali o ich uczęszczaniu do Borku lub była ich tak mała ilość ze nie otworzono oddziału ,póki co wszystko w rękach rodziców
~ Obserwator
12 miesięcy temu ocena: 76%  13
Będziemy go obserwować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Strachu
12 miesięcy temu ocena: 91%  12
Radny niech już nie ucieka nigdzie. Prosimy, bo co my wtedy zrobimy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
12 miesięcy temu ocena: 91%  11
Był Marian były kliki, teraz są jeszcze większe. Szkoda że nie mamy Burmistrza wszystkich mieszkańców tylko wybranych grup i elit, dlatego życzę Panu, aby był Pan Burmistrzem wszystkich mieszkańców gminy Borek. Mniej słuchania dupowłazów wiecej szczerości, więcej uśmiechu i więcej uprzejmości Panie Burmistrzu, bo przekonałam się na własnrj skórze że z tym są problemy. Ps. Słuchamy wszyskich, bez wyjątku, a nie tylko wybranych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
12 miesięcy temu ocena: 44%  10
A Pawlak kolejną kadencje przemilczy.........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olaf
12 miesięcy temu ocena: 88%  9
A tytuł sugeruje ze redakcja sie cieszy? No wydaje sie ze powinna byc neutralna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Mieszkaniec
12 miesięcy temu ocena: 80%  8
a r.j. z wycisłowa śmiech ? jeszcze m.j. brakuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ psikus
12 miesięcy temu ocena: 33%  7
póki co jak widać r.j szanowny mieszkańcu nie podskoczysz pokonała obydwu kandydatów i jest juz 5 kadencję wybrana, na pewno nie ma twego poparcia ale większość była za nią ,boli????? - trzeba było wystartować w wyborach,sprawdziłbyś swoje poparcie,hahaha ten się śmieje kto się śmieje ostatni mieszkańcu drogi , cieszy fakt że mieszkańcy Wycisłowa i Jawor nie utożsamiają się z twoim zdaniem !!!!!
~ Mieszkaniec
12 miesięcy temu ocena: 44%  6
Co tam robi Roman G. Tylko kasę brać i nic nie robić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SEBA
12 miesięcy temu ocena: 86%  5
PRZYNAJMNIEJ NIKT GO NIE MUSI SZUKAĆ I GŁUPA NIE PALI
~ Aaa
12 miesięcy temu ocena: 19%  4
Ludzie Rozka wszyscy powinni przejsc.SKW do domu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roki
12 miesięcy temu ocena: 100%  3
Ale nie przeszli:) ludzie Rożka
~ on
12 miesięcy temu ocena: 57%  2
a gostyń co? jest godzina 8.30
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
12 miesięcy temu ocena: 36%  1
Brawo odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji