Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wybory 2018 - wyniki. WIĘCEJ odniosło sukces

› Społeczeństwo ponad rok temu    22.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 18 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Hasło wyborcze komitetu Jerzego Kulaka - WIĘCEJ. (widoczne na bilbordach i plakatach w czasie kampanii), a takim zdobywał sympatię i przekonywał do siebie wyborców burmistrz Gostynia, odniosło sukces. KWW Jerzego Kulaka wprowadził 11 mandatów do Rady Miejskiej w Gostyniu przyszłej kadencji, a to więcej niż było dotychczas.

Na 10 727 głosujących, 9 865 mieszkańców postanowiło poprzeć kandydaturę Jerzego Kulaka. To bardzo dobry wynik - prawie 90%. Jako kandydat na radnego Jerzy Kulak uzyskał również bardzo dobry wynik (960 głosów) i z „jedynki”, w swoim okręgu, pociągnął listę świetnie.

Jak poszło kandydatom na radnych w Krobi?

Do Rady Miejskiej w Gostyniu Forum Demokratyczne wprowadziło 5 radnych, SKW również zdobyła 5 mandatów, a zdecydowaną przewagę ma KWW Jerzego Kulaka - 11 radnych.

W przyszłej kadencji w sali posiedzeń jako radnych nie zobaczymy m.in. Elżbiety Śląskiej, Jędrzeja Kędziory i Marcina Maciejewskiego. Prawdopodobnie pojawią się nowe twarze: Krystyna Hejnowicz i Piotr Radojewski (w przeszłości działali w samorządzie, byli już radnymi gminy Gostyń), a także Paweł Stachowiak - sołtys Goli, będzie też niedoświadczona radna, "żółtodziób" - Natalia Busz z Kunowa.

Komu zaufali mieszkańcy powiatu? ZOBACZ kogo NIE zobaczymy w Radzie Powiatu Gostyńskiego

Według nieoficjalnych wyników pozostali radni rady miejskiej to: Grzegorz Skorupski (jeśli zostanie wiceburmistrzem, to za niego wejdzie z listy Mikołaj Jackowiak), za Jerzego Kulaka wejdzie Jarosław Juskowiak, poza tym Andrzej Rogala, Mateusz Matysiak, Karol Stefaniak, Krzysztof Wojtkowiak, Elżbieta Muszyńska, Mirosław Żywicki, Paweł Koncewicz i Krzysztof Mazurek. W skład rady weszli także: Wiesław Leśniak, Andrzej Dorsz, Maciej Czajka, Andrzej Czupryński, Roman Glura, Tomasz Wojtkowiak, Henryk Urbaniak i Tomasz Bartkowiak.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Artur
12 miesięcy temu ocena: 100%  18
Poziom redakcji artykułu oceniam na marny. Redaktorowi nie wolno jest wyrażać swoich opini. Zadaniem redaktora(ki) jest rzetelna relacja, a nie manipulacja poprzez dopisanie osobistych uwag typu "żółtodziób".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sjp
ponad rok temu ocena: 89%  17
Żółtodziób?! Pani Redaktor radzę nie używać słów, ktorych znaczenia się nie zna. Proponuję zajrzec czasem do slownika języka polskiego..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sjp
ponad rok temu 16
rozumiem, niedoświadczony żółtodziób- masło maślane ? Czytam, a pan/ pani jop? Jestem panem, a nie panią :)
~ jop
ponad rok temu ocena: 27%  15
Nie ma powodu do obrażania się. Nie da się ukryć czegoś co jest. A jest pani zółtodziobem czyli osobą niedoświadczoną. Podpieranie się słownikiem byłoby uzasadnione gdyby go pani czytała.
~ Emi
ponad rok temu ocena: 50%  14
A ci listowi to do czego lepiej bedzie jak beda listy roznosic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do doswiadczony i ela
ponad rok temu ocena: 100%  13
Doświadczony ,ale ''słaby"? w swoim zawodzie.Czym się różni ŻG od Faktu ?chyba tylko ilością nakładu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Doświadczony
ponad rok temu ocena: 90%  12
"żółtodziób" ? Pani Redaktor nie godzi się, by dziennikarz z Pani doświadczeniem posługiwał się określaniami, które można uznać za niegrzeczne i nieetyczne. Każdy z nas kiedyś wybierając swoją ścieżkę życiową był początkujący. Zakładam, że Pani Redaktor też ... Na starcie potrzebne jest wsparcie i duży kredyt zaufania, a na wnioski i podsumowanie umiejętności oraz profesjonalizmu przyjdzie czas ! Pani Redaktor praca została podsumowana komentarzami czytelników (z jakim skutkiem każdy widzi). Jak pisał klasyk "Za młodu przewracamy góry. Na starość wygrzebujemy się spod nich". Pani Natalio, trzymam za Panią kciuki, proszę pokazać na co Panią stać ! Powodzenia!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
ponad rok temu ocena: 88%  11
Ale brak Maciejewskiego to dla mnie szok
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ela
ponad rok temu ocena: 91%  10
"Zoltodziob"?! Pani Agato, nie sądzę aby dziennikarz z doświadczeniem mogl pozwalać sobie na tego typu epitety. To nie "Fakt", tylko "życie Gostynia"...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ po bandzie
ponad rok temu ocena: 90%  9
No bardzo elegancko i dziennikarsko fantastycznie KULAK DZIECIAK ZOLTODZUB...i droga Pani wszystko jedno czy 8 lat temu ,czy obecnie ,to nie jest dziennikarstwo nawet jako przyklad.
~ heh
ponad rok temu ocena: 47%  8
hahaha no jeszcze napisz ze się obrazi.Bo jest poważną radną.Pamiętacie 8 lat temu Kulaka dzieciaka, żółtodzioba co został burmistrzem. :) Może Pani Natalia też tak zaskarbi sobie przychylność ludzi że bedzie kolejne kadencje zasiadac w radzie.Czego jej serdecznie życzymy.
~ On
ponad rok temu ocena: 44%  7
To ja nie rozoem skorupski chciał powiat podbijać a jest w gminie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ heh
ponad rok temu ocena: 89%  6
Kiedy Skorupski mówił że powiat będzie podbijać?Mówił że nadal chce pracowac z burmistrzem.
~ Paweł
ponad rok temu ocena: 80%  5
Hymn pochwalny pani redaktor zero profesjonalizmu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tryrty
ponad rok temu ocena: 100%  4
Jerzy Kulak co za nawiedzony to pisał
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 10%  3
Brawo Paweł Koncewicz gratuluję
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji