Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Wydały książkę. Smaczne i proste - wszystko, jak w domu

› Kobieta i dziecko 12 miesięcy temu    25.03.2018
Izabela Skorzybót
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Pępowo. Jest książka!Pępowo. Jest książka! fot. I. Skorzybót

Wymyśliły ją sobie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Gębicach.

R E K L A M A

Jak postanowiły, tak zrobiły. - Jesteśmy dumne - mówi Sylwia Suchanecka, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Gebicach.

Podczas Kiermaszu Wielkanocnego w Pępowie promowały swoje dzieło - książkę „Kuchnia Gębicka”, którą wydało Centrum Rozwoju Gminy Pępowo. Kobiety zdradziły w niej swoje skarby - przepisy na najlepsze dania kuchni wielkopolskiej.

 

- „Kuchnia Gębicka” jest uwieńczeniem inicjatywy nieformalnej kobiet z KGW w Gębicach. Panie poszukując sposobu na integrację lokalnej społeczności stwierdziły, że najlepiej będzie zrobić to, w czym czują się najlepiej - przygotowaniu i podaniu potraw według przepisów głęboko zakorzenionych w lokalnych tradycjach kulinarnych. W pierwszej kolejności urządziły zbiórkę przepisów z zeszytów kuchennych, czyli zapisków zbieranych w domach i przekazywanych z matek na córki - mówi Jarosław Lisiecki z CRGP, który zredagował książkę.

 

Wszystkie przepisy zostały wypróbowane i przygotowane podczas specjalnej imprezy. Podczas niej wykonano zdjęcia do książki. Również podczas promocji członkinie koła częstowały pysznymi ciastami, na które przepisy znalazły się w wydawnictwie. Sylwia Suchanecka z KGW przyznaje, że ona i jej koleżanki podzieliły się z czytelnikami swoimi skarbami.

 

- To nie są żadne wymyślne potrawy. Większość, to rzeczy proste, sprawdzone, robione w domach z pamięci, czy przepisy brane ze starych, często pożółkłych świstków papieru. To taka normalna wielkopolska kuchnia, czasem trochę unowocześniona - mówi zachęcając do zajrzenia do „Kuchni Gębickiej”.

 

Książkę można kupić w CRGP.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kfffiatek
12 miesięcy temu 1
Gdzie można kupić tą książkę i jaka cena?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A