Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wygląda, jak kurnik. Ale jest w pełni wykorzystany

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    12.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ostrowo gm. Gostyń. Świetlica wiejska złożona z 3 kontenerówOstrowo gm. Gostyń. Świetlica wiejska złożona z 3 kontenerów fot. A. Fajczyk

Mieszkańcy Ostrowa, niewielkiej podgostyńskiej wioski, od ponad roku korzystają ze świetlicy wiejskiej, zbudowanej z kontenerów. Są bardzo zadowoleni, na brak schronienia nie narzekają. - Kiedy na początku stawiali pierwszy kontener mieszkańcy narzekali, że z zewnątrz wygląda jak kurnik - mówiła sołtys Maria Gronowska. - Ale ci, którzy weszli do środka, przeżyli szok. Spodobała im się świetlica - dodała.

Gostyńscy radni, na poczatku kwietnia, wybrali się na objazdowe wspólnie posiedzenie komisji. Zawitali między innymi do Ostrowa - niewielkiej wioski pod Gostyniem. W ubiegłym roku stanęły trzy tam kontenery, obok urządzono plac zabaw, a dodatkowo ogrodzono teren rekreacyjno-sportowy. Dzięki temu obecnie wszystko znajduje się razem, w jednym miejscu.

- Wcześniej świetlicę stanowił pokój, bez toalety, bez zaplecza socjalnego, nie było wody. Teraz jest inaczej - wyjaśniła sołtys Ostrowa. Trzy kontenery ustawiono w lutym 2018 r. Dzięki temu mieszkańcy mają salę, w której można rozłożyć stoły i krzesła, jest kuchenne z zaplecze, pomieszczenie socjalne i ubikacją, z wyposażeniem dla niepełnosprawnych. Zamontowano ogrodzenie placu, doprowadzono sieć wodociągową i zbudowano chodnik z kostki brukowej. - Kanbud dostarczył nam kontenery z wyposażeniem - umywalkami, muszlą klozetową, wieszakami, grzejnikami, oknami z roletami. Sami zamontowaliśmy tylko barierki dla niepełnosprawnych - tłumaczyła Maria Gronowska.

Grzejniki są elektryczne - przez całą zimę, która była w tym sezonie łagodna, 1 grzejnik włączony był w sali, drugi w łazience (na 14 st. C ustawione), żeby przymrozek „nie chwycił” wody. Dodatkowo w świetlicy zamontowano gazówkę, wyposażenie kuchenne, dokupiono stoły i krzesła - w sumie zestawy dla 40 osób.

- Podczas ferii przygotowaliśmy zajęcia dla dzieci, mamy w wyposażeniu gry planszowe, wcześniej było spotkanie z Gwiazdorem. Przygotowaliśmy też balik karnawałowy dla najmłodszych mieszkańców wioski. Zorganizowaliśmy Dzień Kobiet. W sali zmieści się najwyżej 35 osób, kilka osób więcej już jest ciasno - opowiada sołtys Ostrowa.

Ma nadzieję, że gmina za kilka lat będzie mogła zamieścić w Ostrowie kolejny kontener.

Gostyńskim radnym spodobało się praktyczne wykorzystanie kontenerów (kilka lat temu tego rodzaju świetlicę postawiono w Dalabuszkach, wkrótce pojawi się w Tworzymirkach). Przewodniczący osiedlowych rad - Karol Stefaniak (Pożegowo) i Krzysztof Mazurek (Głogówko) uznali, że świetlice w formie kontenerów bardzo by się przydały na placu zabaw na osiedlu Pożegowo oraz na terenie sportowo - rekreacyjnym na Osiedlu Prawobrzeżnego Gostynia.

- Była luźna rozmowa. Zwróciliśmy uwagę, że na Głogówku nie ma toalety i jakiejkolwiek szatni. Nie ma miejsca, gdzie można przechować narzędzia czy wyposażenie placu. Zebrania odbywają się w prywatnym domu lub ratuszu - wyjaśnił Krzysztof Mazurek, szef rady osiedlowej. Popiera go Karol Stefaniak - przewodniczący rady na Pożegowie. Zaznacza, że podczas festynów przydałaby się toaleta i magazyn na gry i narzędzia. Rajcy zapowiadają, że będą wnioskować o postawienie kontenerów w mieście.

Ostatni egzamin w historii szkoły - KLIK

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Czesia
  7 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Super pomysł na male przytulne mieszkanko
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji