Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wygrali strażacy. Radnym lepiej wychodzi rządzenie

› Sport i rekreacja 8 miesięcy temu    23.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 3 / 100%
A A A
Pierwsi zawodnicy na stracie w sztafecie 4x400 m z okazji otwarcia wyremontowanej bieżni w GostyniuPierwsi zawodnicy na stracie w sztafecie 4x400 m z okazji otwarcia wyremontowanej bieżni w Gostyniu fot. A. Fajczyk

Nie było przecięcia wstęgi, nie było konfetti, strzału petard. W otwarcie gostyńskiej bieżni trzeba było włożyć sporo fizycznego wysiłku i samozaparcia. Dziś odbyła się tam symboliczna sztafeta, w której wystartowali gostyńscy samorządowcy i pracownicy jednostek.

Na pierwszą, oficjalną imprezę sportową, związaną z otwarciem niedawno wyremontowanej bieżni, do Gostynia przyjechali wojewódzcy samorządowcy: Zofia Szalczyk - przewodnicząca sejmiku województwa wielkopolskiego oraz radni Andrzej Pospieszyński, Wiesław Szczepański i Marek Sowa.

Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak zdradził, że inicjatywa, aby unowocześnić gostyński kompleks sportowy, w tym bieżnię, wyszła od radnego Jędrzeja Kędziory, który ze swoim pomysłem przyszedł do gospodarza obiektu - Zbigniewa Kordusa. I razem zabiegali o rozpoczęcie przebudowy obiektu. Remont bieżni to I etap szerszej inwestycji. Lada moment ruszy budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią dla gostyńskich piłkarzy, która zakończy się wiosną 2019 r.

 - Dziś w Gostyniu mamy najnowocześniejszą bieżnię pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem. Jesteśmy z tego dumni, ale jej wybudowanie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc różnego rodzaju instytucji publicznych - powiedział Jerzy Kulak.

Gostyński samorząd od radnych sejmiku wojewódzkiego otrzymał gratulacje za podejmowanie odważnych decyzji, za ciekawe inicjatywy i konsekwentną realizację zadań.

- Starajcie się czerpać z tych dobrodziejstw, przychodźcie tu jak najczęściej. Pomoże wam to zdrowiej i piękniej żyć. Wszystkiego najlepszego - powiedziała przewodnicząca Zofia Szalczyk.
 

Kiedy trwały przemówienia, do biegów w sztafecie 4 x 400 m przygotowywali się przedstawiciele 4 reprezentacji: urzędu miejskiego, gostyńskiej rady miejskiej, zawodowych strażaków i OSiR-u. W końcu stanęli na linii startu, na nowoczesnej bieżni. Każdy z czterech zawodników drużyny miał do pokonania 400 metrów. Łatwo nie było. Od początku faworytem była reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej - ekipa wysportowana, która ze względu na swój zawód, musi być w niezawodnej kondycji codziennie. Najstarszym biegaczem w sztafecie był wiceburmistrz Grzegorz Skorupski. Wszyscy spisali się świetnie. Jedni włożyli w pokonanie 400 m więcej wysiłku, inni mniej, ale wszyscy zawodnicy symboliczną sztafetę ukończyli.

- Nie było to moje pierwsze okrążenie na nowej bieżni. Przed tą imprezą w tygodniu przyjeżdżałem na stadion, aby sprawdzić swoje możliwości - przyznał radny Marcin Maciejewski. Na pewno będę teraz korzystał z nowej bieżni. Zamierzam nawet z dziećmi przyjeżdżać, aby pobiegać - dodał.

Radny nie był jedynym trenującym przed sztafetą. Więcej takich osób można było zobaczyć na nowym obiekcie w mijającym tygodniu. Biegaczy przyciągają lepsze warunki do trenowania, jakie daje nowoczesna, niebieska nawierzchnia.

Ostatecznie w sztafecie zwyciężyli reprezentanci straży pożarnej. Za nimi na podium stanęła drużyna OSiR-u. Zawodnicy z gostyńskiego magistratu sztafetę ukończyli na III miejscu, a poza podium znaleźli się reprezentanci rady miejskiej.

- To rządzenie nam lepiej wychodzi - żartowali radni.

A jak przebiegała strażacka impreza pod chmurką w Ludwinowie? - CZYTAJ TUTAJ

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (8)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Prezes
  8 miesięcy temu 8
  Przestańmy narzekać , cieszmy sie , jest Pan Naskret który ma Biznes , pozatrudniał odpowiednie osoby , gra w otwarte karty , nie bierze pieniędzy z Gminy i z wszystkich sie śmieje . Brawo . Gratuluje sukcesu . Trzymam kciuki .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ojciec
  8 miesięcy temu 7
  Leszku, to bodajże jedyne stowarzyszenie które złamanego centa nie dostało i nie wzięło od Gminy , po prostu maja pieniądze ze składek i inwestują swoje środki , ale nasze chore społeczeństwo tylko narzekać , wypominać i zazdrościć umie .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gostyniak
  8 miesięcy temu 6
  Ludzie , czy wy nie macie co robić ? Siedzicie na dupach i piszecie kompletne bzdury . Mamy profesjonalna bieżnie , której bez Pana Dyrektora by nie powstała , stowarzyszenie organizuje zajęcia , przecież nie musicie na nie chodzić , cieszcie sie ze Gostyn sie rozwija i inwestuje , przecież to dla wszystkich na do te wyjdzie , a jsk wam złe to załóżcie stowarzyszenie i działajcie , nikt wam nie zabrania . Każdy może .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ leszek
  8 miesięcy temu 5
  Jak bede miał miejskie pieniądze tak jak to stowarzyszenie to chetnie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ L
  8 miesięcy temu ocena: 50%  4
  to się musisz zabrać do roboty
  ~ gostyniak
  8 miesięcy temu ocena: 0%  3
  czas dyrektora miejmy nadzieje że mija , i skończy się jego prywatny folwark
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Leszek
  8 miesięcy temu ocena: 75%  2
  Witam , mam pytanie do Pana Dyrektora i Burmistrza , kto był organizatorem dzisiejszego biegu dzieci ???? OSiR czy prywatne Stowarzyszenie Młode ORŁY ?? Bo nagrody były z Logo tego Stowarzyszenia , mam nadzieje że Pan Dyrektor nie faworyzuje swojej firmy ??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Cx
  8 miesięcy temu ocena: 33%  1
  Sam najpierw daj coś od siebie (jak ta organizacja pozarządowa) , później weź się za ocenianie innych. Brawo młode Orły.