Wylądowali poza podium

Wylądowali poza podium - Zdjęcie główne

Uczniowie Gimnazjum nr 1 reprezentowali powiat gostyński w rejonowym finale w halowej piłce nożnej. Gospodarzem zawodów była hala sportowa w Sierakowie. Gimnazjaliści w Gostynia zajęli drugie miejsce w grupie eliminacyjnej i czekał ich mecz z Lesznem o trzecie miejsce w turnieju. - Niestety zagraliśmy słabo, byliśmy wolniejsi od zawodników z Leszna i polegliśmy 2:5, co w efekcie dało nam czwarte miejsce w turnieju – oświadczył nauczyciel gostyńskiego gimnazjum. W fazie eliminacyjnej gostynianie trafili na zespoły reprezentujące szkoły w Kościanie oraz Mochach. - Pierwszy mecz z Kościanem wygraliśmy 3:1. Do przerwy przegrywaliśmy 0:1, chociaż inicjatywa w tej części gry należała do nas – tłumaczy opiekun gostyńskich piłkarzy Jerzy Gaszek. Już przed przerwą gostynianie częściej atakowali, jednak nie potrafili wykorzystać okazji bramkowych. Na drugą połowę podopieczni Jerzego Gaszka wyszli bardziej skoncentrowani i ostatecznie pokonali rywali. - Drugi mecz grupowy z Mochami na początku układał się po naszej myśli. Byliśmy stroną przeważającą. Jednak na przerwę dostaliśmy bramkę do szatni. Po przerwie musieliśmy atakować ponieważ tylko wygrana dawała nam awans do finału. Rywale kilka razy nas skontrowali i niestety przegraliśmy 0:3 – opowiada opiekun. (luke)