Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wynajem samochodu krótko- czy długoterminowy - na jaki się zdecydować?

› Motoryzacja 11 miesięcy temu    26.03.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wynajem pojazdów nie jest tani, dlatego każdy z wypożyczających kalkuluje, która z opcji mu się najbardziej opłaci. Najczęściej wypożyczalnie aut oferują najem na krótki i na długi czas. Ten pierwszy spełnia oczekiwania tych, którzy potrzebują samochodu na kilka dni, bo ich własny odmówił posłuszeństwa i musiał zostać odstawiony do warsztatu lub też wyjeżdżają w delegację, część drogi pokonają samolotem, a na miejscu chcą poruszać się autem. Niektórzy jednak w ogóle nie mają swojego auta i chcą wybrany model wypożyczyć np. na kilka miesięcy lub rok. Przedstawiamy plusy i minusy obu rozwiązań.


Najem krótkoterminowy

W nagłych potrzebach to najkorzystniejsza opcja i nawet nie ma co rozważać innych. Ceny wypożyczenia samochodu za dobę w przypadku krótkiego najmu wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od modelu i rocznika, zatem stosownie do potrzeb każdy ma szansę znaleźć za rozsądną cenę taki pojazd, który spełni jego oczekiwania.

Nie da się jednak ukryć, że w porównaniu do wypożyczania samochodu na pół roku lub rok, najem auta na kilka dni jest niezbyt opłacalny. W drugim przypadku nie ma co liczyć na żadne ulgi i promocje, które często są oferowane, gdy wyrażamy chęć najmu na długi czas. Na ewentualne zniżki możemy liczyć jedynie wtedy, gdy regularnie korzystamy z usług wypożyczalni. Z drugiej strony, korzystniej jest wynająć pojazd i mieć go przez cały czas do dyspozycji, niż co rusz zamawiać taksówkę, za którą, bądź co bądź, zapłacimy dużo więcej.


Najem długoterminowy

Wystarczy wypełnić pierwszy lepszy formularz najmu auta, aby przekonać się, ile to będzie kosztować. Jeśli chodzi o weekendowe wypożyczenie samochodu niższej klasy, nie zapłacimy więcej niż około 100 złotych za dzień. Cena widocznie spada, gdy zaplanujemy wynajem na dłużej, np. na tydzień. Zaproponowana nam kwota obniży się nawet o 20 procent. Niektóre wypożyczalnie pojazdów takie jak London Escorts dla stałych klientów przewidują też spore zniżki, które sprawiają, że wynajem jest jeszcze korzystniejszy.


W Polsce wypożyczanie samochodów na określony czas nie jest jeszcze tak popularne jak na Zachodzie. Przykładem może być Londyn, którego mieszkańcy często sięgają po takie rozwiązanie, gdyż dzięki niemu nie muszą martwić się choćby o to, gdzie zaparkować auto (a miejsc parkingowych jest tam jak na lekarstwo), ani ponosić wszelkich opłat związanych z długoterminową eksploatacją. Istnieje szansa, że tego typu usługi już wkrótce staną się popularne również w Polsce.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!