Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Wypadek przy obwodnicy. Wezwano śmigłowiec LPR

› Wypadki 9 miesięcy temu    4.01.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Wypadek na drodze wojewódzkiej 437. Ranny został pasażer busaWypadek na drodze wojewódzkiej 437. Ranny został pasażer busa fot. A. Fajczyk

Wypadek na drodze wojewódzkiej nr 437, na odcinku z obwodnicy Borku Wielkopolskiego w kierunku Koszkowa i dalej do Dolska.

 

R E K L A M A

Bus nagle zjechał na pobocze, po czym wpadł do rowu. Pasażer jest w ciężkim stanie, prawdopodobnie był zakleszczony w aucie. Służby ratunkowe wezwały na miejsce zdarzenia Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Więcej informacji wkrótce

[AKTUALIZACJA GODZ. 15.34]

Do wypadku drogowego doszło na drodze wojewódzkiej, przed Koszkowem. Straż w Gostyniu otrzymała zgłoszenie dzisiaj, około godz. 13.20. 
Kierowca samochodu renault, podróżując drogą 437 wraz z pasażerem, nie zachował ostrożności na prostym odcinku drogi. Z niewyjaśnionych przyczyn nagle zjechał na prawe pobocze, uderzył w kilka drzew, a później wpadł do rowu, po drugiej stronie jezdni. Jako pierwszy na zdarzenie przypadkiem najechał zawodowy strażak, wracający z pracy, ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

- Dojechałem, kiedy auto już było w rowie. Jedna osoba – kierowca był na zewnątrz pojazdu, a pasażer zakleszczony wewnątrz. Był przytomny. Widziałem stan zastany, z osobą poszkodowaną wewnątrz – opowiadał strażak. Udzielił pierwszej pomocy, wezwano straż pożarną i pogotowie ratunkowe.

Na miejsce wypadku dojechali strażacy-ochotnicy z Borku Wlkp., a także 3 zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. 

- W samochodzie zakleszczony został pasażer z licznymi obrażeniami. Trudno go było wydobyć z pojazdu, ewakuować na zewnątrz. Ale działania strażaków przyniosły skutek – użyliśmy zarówno sprzętu hydraulicznego i wyciągarki samochodowej, aby rozciągnąć rozbity i uszkodzony pojazd – wyjaśnił mł. bryg. Michał Pohl, zastępca komendanta KP PSP w Gostyniu.

Jak poinformował, kierowca busa nie odniósł poważnych obrażeń, tylko drobne okaleczenia, poruszał się o własnych siłach.

Poszkodowanym mężczyzną z renault zajęli się ratownicy medyczni w karetce pogotowia, został opatrzony w czasie oczekiwania na śmigłowiec LPR. Drogę - na odcinku skrzyżowanie z obwodnicą Borecką z Koszkowem – zablokowano. Ratownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wylądowali na pobliskim polu. Miejsce lądowania śmigłowca zabezpieczali strażacy. Pasażera auta, z licznymi obrażeniami ciała (głównie złamaniami nogi) śmigłowiec LPR prawdopodobnie zabrał do szpitala w Poznaniu.
Policjanci z Gostynia, pracujący na miejscu wypadku ustalili, że kierowca busa był trzeźwy. 

[AKTUALIZACJA godz. 16.07]

Na drodze wojewódzkiej 437 trwają jeszcze działania. Pracuje tam grupa dochodzeniowo-śledcza KPP w Gostyniu. Ruch samochodów jest utrudniony.
 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
  ~ ernest
  9 miesięcy temu 4
  Dużo wypadków ostatnio w tej okolicy. Film i Zdjęcia nie koniecznie potrzebne. Lubiłem wasze wydawnictwo a schodzicie na psy. Zdrowia dla pasażera. Przemyśleń dla redakcji.
  ~ Kierowca
  9 miesięcy temu 3
  Tyle zdjęć zrobiono samochodom strazackim no i samochód policyjny i jeszcze pokazują jak strażacy stoja i patrzą paranoja fotograf chyba ma placone od ilosci zdjęć
  ~ borkowianin
  9 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Gdzie obwodnica Borku a gdzie wypadek ....jeszcze trochę to redaktorzyna napisze wypadek w Borku na obwodnicy ŚREMU!!!!
  ~ Pawel
  9 miesięcy temu ocena: 100%  1
  80 zdjeć...
  R E K L A M A