Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wypłacono pierwsze zasiłki po nawałnicy

› Aktualności ponad rok temu    30.08.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 0%
A A A
 fot. B. Rzeźnik

- Najgorzej, jeśli chodzi o uszkodzenia budynków mieszkalnych, sytuacja wyglądała w Karolewie i Jaworach. w tej ostatniej wiosce z dachu zostało zerwane pokrycie z papy i woda zalała do 1/3 nieruchomości. Do wymiany jest też opierzenie w tym jednorodzinnym domu. Właściciel otrzyma zasiłek. W tej miejscowości wiatr zerwał całkowicie blaszany dach z budynku gospodarczego - w ten sposób borecki burmistrz Marek Rożek podsumowuje straty po nawałnicy, jaka przeszła nad powiatem gostyńskim 15 sierpnia.

Najbardziej w szalejącej burzy i wichurze ucierpieli mieszkańcy gminy Borek. Dziś wiadomo, że straty na tym terenie dotyczą 11 nieruchomości, w tym 3 mieszkalnych. W Zalesiu zalane zostały też garaże. W niektórych zniszczonych przez wiatr budynkach gospodarczych, przechowywano zboże. Podczas deszczu uległo ono częściowemu zawilgoceniu. Po wstępnym oszacowaniu strat okazało się, że w gminie do natychmiastowej wypłaty zasiłku kwalifikują się dwie rodziny.

Już 19 sierpnia uzyskały one wsparcie finansowe na łączną kwotę wynoszącą 3 500 zł. Pozostałe poszkodowane osoby, jeśli zajdzie taka potrzeba, będą mogły skorzystać z ulg lub umorzeń podatkowych oraz ulgi w spłacie zobowiązań w podatku rolnym. - Są dwie możliwości. Wszystko będzie zależało do tego, na ile zostanie wycenione ubezpieczenie. Czekamy najpierw na dokumenty z ubezpieczalni. Sami też oszacowaliśmy straty, powołując specjalną komisję - informuje Marek Rożek, zaznaczając, że do urzędu już zgłaszają się osoby, które będą chciały skorzystać z ulg.

Szczegóły w bieżącym wydaniu "Życia Gostynia"

Zobacz skutki nawałnicy w gmine Borek Wlkp. i zalane ulice w Gostyniu

Czytaj o śmiertelnym pobiciu w Gostyniu. Czy 21-letni chłopak musiał zginąć?

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!