Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wystawa kosmicznych kotów? Możecie ją obejrzeć

› Kultura i Rozrywka miesiąc temu    24.02.2020
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 8 / 100%
A A A
Pogorzela. Laureatki I nagrody w kategorii klas I-IIIPogorzela. Laureatki I nagrody w kategorii klas I-III fot. D. Błażejczak

W 1963 roku z francuskiego kosmodromu na Saharze wystartowała rakieta Veronique AGI, na pokładzie której znajdowała się czarno-biała kotka o imieniu Felicette, znaleziona na jednej z paryskich ulic. Cały pobyt kociej astronautki w przestrzeni kosmicznej trwał mniej niż 15 minut. To zainspirowało do zorganizowania kociego konkursu w Pogorzeli. 

 

Koty przedstawione przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli, którzy wzięli udział w zorganizowanym przez bibliotekę szkolną konkursie ,,Koty w kosmosie'', nie tylko poleciały w przestrzeń kosmiczną - one dokonały prawdziwego podboju. Wylądowały nie tylko na Księżycu, lecz także na wszystkich innych planetach Układu Słonecznego, najczęściej jako wysłannicy NASA. W pracach dzieci obok flagi amerykańskiej często pojawiała się również flaga w biało-czerwonych barwach. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza napisali fantastyczny, nowy, koci rozdział w historii lotów kosmicznych.

W IX edycji konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Kota wzięło udział 54 uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli, którzy wykonali 60 prac. Temat zaproponowany przez pomysłodawczynię i organizatorkę konkursu, nauczyciela bibliotekarza Dobrochnę Błażejczak, okazał się dla uczestników niezwykle inspirujący. Biorąc pod uwagę poziom artystyczny, różnorodność zastosowanych technik plastycznych, kreatywność, estetykę oraz wkład pracy, jury, któremu przewodniczyła Magdalena Ostach - nauczyciel plastyki, przyznało aż 21 nagród oraz 10 wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy - nagrody pocieszenia. Wystawę kosmicznych kotów będzie można podziwiać w pełniącym funkcję biblioteki szkolnej Oddziale dla Dzieci i Młodzieży do 31 marca 2020 roku.
 

Wyniki:

KLASY I-III
I miejsce - ex aequo:
Iga Borowiec z klasy Ia
Maja Curyk z klasy Ia
Magdalena Przybylska z klasy Ia
Zofia Kośniewska z klasy IIIc


II miejsce - ex aequo:
Julia Kasprzak z klasy Ib
Adrian Gabryelczyk z klasy Ic
Anna Mikołajczyk z klasy Ic
Miłosz Linkiewicz z klasy IIa
Bartosz Płociniczak z klasy IIIb


III miejsce - ex aequo:
Oliwier Lewandowski z klasy Ia
Katarzyna Majewska z klasy IIIa
 

KLASY IV-VIII
I miejsce - ex aequo:
Szymon Kędzia z klasy IVa
Marika Kędzia z klasy VIb
Oliwia Łąkowska z klasy VIc
Hanna Przyjemska z klasy VIIIa


II miejsce - ex aequo:
Magdalena Kubiak z klasy IVa
Oliwia Regulska z klasy VIa
Aleksandra Kubiak z klasy VIb


III miejsce - ex aequo:
Maria Jagodzińska z klasy VIa
Julia Garbarek z klasy VId
Krystian Maćkowiak z klasy VIIa

Czytaj także: Wzięli udział w telewizyjnym show.

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Monika
  miesiąc temu ocena: 100%  1
  Świetny pomysł! Wystawa też fantastyczna! Byłam, widziałam, polecam!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji