Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wystawa w hołdzie powstańcom

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    30.12.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. arch. Muzeum w Gostyniu

W 100. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego hołd powstańcom oddali również gostyńscy filateliści, organizując wystawę w Muzeum w Gostyniu. Otwarcie odbyło się w czwartek, 27 grudnia.

Zaproszenie organizatorów przyjęli m.in.: Jerzy Kulak – burmistrz Gostynia, Maciej Czajka – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gostyniu, a także Marek Banaszak – prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Gostyniu i pozostali radni, a także dyrektorzy jednostek gminnych. Formalnego otwarcia ekspozycji dokonał Andrzej Dudek – prezes Koła PZF w Gostyniu.

Na wystawie można obejrzeć walory pocztowe poświęcone powstaniu wielkopolskiemu, korespondencje z stemplami cenzury z okresu trwania walk i czasu przejściowego 1919-1921. Obok eksponatów oryginalnych znalazły się kopie (skany) przesyłek. Zaprezentowano także wydane przez gostyńskich filatelistów walory dotyczące obchodów kolejnych rocznic powstania wielkopolskiego. Tego dnia w sali wystawowej czynne było stoisko pocztowe, na którym można było zakupić zaprojektowane przez gostyńskich filatelistów, a wydane przez Pocztę Polską okolicznościowe kartki beznominałowe, znaczki spersonalizowane i kopertę oraz skasować przesyłkę specjalnym kasownikiem. Na stosiku pojawiły się też okolicznościowe walory wydane przez Pocztę Polską – całostka oraz ośmioznaczkowy arkusik z przywieszką. Wystawa czynna będzie do 19 stycznia. Organizatorami są: Koło Polskiego Związku Filatelistów im. Wacława Boratyńskiego w Gostyniu i Muzeum w Gostyniu.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!