Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wystawa z gostyńską perełką

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    29.07.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
- Jest mi niezmiernie miło, że mimo wakacyjnego terminu i niecodziennej pory oraz aury, raczyliście państwo przybyć na wernisaż do gostyńskiego muzeum - powitał przybyłych kierownik gostyńskiego muzeum - Robert Czub.

Otwarcie wystawy „Curiosa w zbiorach archiwów państwowych” odbyło się w nowej siedzibie gostyńskiego muzeum przy ulicy Kościelnej 5. Wystawa przygotowana przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych w Warszawie jest pierwszą tak wysokiej rangi ekspozycją w dziejach Muzeum w Gostyniu. Wystawa jest interesującą, pouczającą, ale zarazem pełną humoru lekcją historii. Wśród zaprezentowanych materiałów, znajduje się również gostyński dokument. - Pochodzi z 1939 roku i mówi o tym, jak ma się zachować ludność w momencie wylądowania obcego samolotu. Kto zauważy taki samolot, powinien przytrzymać go za jedno skrzydło, aby uniemożliwić mu ucieczkę. Dzisiaj nas to bawi i śmieszy - mówi Elżbieta Olender. Aby wzbogacić ekspozycję, Muzeum w Gostyniu uzupełniło ją o kilka własnych muzealiów. Można zobaczyć projekt ostatniego wzniesionego w grodzie nad Kanią wiatraka i dokument podpisany przez króla Jana III Sobieskiego, a także list obywatelski wystawiony przez magistrat z Ponieca. Wystawę bezpłatnie w gostyńskim muzeum można zwiedzać do 31 sierpnia w godzinach pracy placówki. (gabi)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!