Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Wzięli udział w telewizyjnym show

› Kultura i Rozrywka miesiąc temu    23.02.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. SP Skoraszewice

Z pierwszym Międzyszkolnym Teleturniejem Patriotycznym „Kocham Cię, Polsko” zmierzyli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Skoraszewicach oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Bodzewie. Było sporo śmiechu i zabawy.

 

Szkoła Podstawowa w Skoraszewicach co roku uroczyście obchodzi święto swojego patrona – Powstańców Wielkopolskich. W tym roku ten dzień przybrał inną formułę. W piątek, 21 lutego, szkolna drużyna zmierzyła się z zespołem z partnerskiej szkoły z Bodzewa w konkurencjach zaczerpniętych wprost z telewizyjnego show. Zorganizowano m.in. kalambury, „kto jest kim”, układankę literową, licytacje muzyczne i urodziny. Całość przeplatana była zagadkami muzycznymi. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, a o zwycięstwie zadecydowało koło fortuny. Teleturniej poprowadziły nauczycielki, organizatorki imprezy – Agata Jankowiak i Anna Hadaś.

- Największe emocje wśród uczestników wywołały „Urodziny”, podczas których uczniowie, odpowiadając na pytania, przekazywali między sobą paczkę z tykającą bombą. Publiczność natomiast bawiła się świetnie podczas konkurencji o nazwie „Plotka”, podczas której kapitanowie drużyn musieli wykazać się własną fantazją, gdyż przekazywana historyjka dotarła do nich w bardzo, bardzo okrojonej wersji - wyjaśniały organizatorki.

Zadania były okazją do sprawdzenia i powtórzenia wiedzy o Polsce, ale przede wszystkim dostarczyły uczestnikom i kibicom sporej dawki emocji i zabawy. Świetnie bawiła się także publiczność, w skład której weszli goście specjalni: wójt gminy, dyrektor SP z Bodzewa oraz przedstawicielka rady rodziców.

Czytaj także o niecodziennych projekcie gostyńskiego chóru szkolnego. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!