Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Z fary ukradł elektronarzędzia. Jedno wyrzucił w krzaki. Po kilku godzinach złapała go policja

› Aktualności 4 miesiące temu    30.07.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Okradziono pomieszczenie gospodarcze przy gostyńskiej farzeGostyń. Okradziono pomieszczenie gospodarcze przy gostyńskiej farze fot. fotomontaż M. Mostowy

Wykorzystał fakt, że w kościele prowadzony jest remont, a pomieszczenie gospodarcze pozostawiono otwarte i nikogo tam nie ma. Skradł elektronarzędzia, które oddał do lombardu. Złodziej nie cieszył się długo korzyścią. Po kilku godzinach złapała go policja.

Złodziej włamał się do kościoła pw. św. Małgorzaty w Gostyniu. O kradzieży komendę policji powiadomił ksiądz, 29.07, około godz. 8.00.

- Z probostwa w Gostyniu skradziono elektronarzędzia. Z rozmowy z pokrzywdzonym wynikało, że przy kościele znajduje się pomieszczenie gospodarcze, które - z uwagi na trwający remont - jest otwarte. Wewnątrz tego pomieszczenia zostały skradzione szlifierka kątowa oraz wkrętarka akumulatorowa z udarem. Wartość skradzionych rzeczy opiewa na 1000 złotych - wyjaśnia st. asp. Monika Curyk - rzecznik prasowy KPP w Gostyniu.

Złapanie złodzieja zajęło funkcjonariuszom zaledwie kilka godzin. Przypuszczano, że włamanie mogło nastąpić już w piątek, 26 lipca. Istniało nagranie z monitoringu, a pomimo tego nie udało się sprawcy rozpoznać.

Poza tym wykonujący remont w kościele pracownicy niczego nie zauważyli. - Nie widzieli osób które kręciłyby się w pobliżu pomieszczeń gospodarczych, czy też wynosiły elektronarzędzia - wyjaśnia st. asp. Monika Curyk.

- Jednak zaangażowanie w służbę oraz znajomość środowiska przez gostyńskich policjantów już w kilka godzin doprowadziły do zatrzymania 60-letniego mężczyzny - dodaje rzecznik prasowy KPP w Gostyniu.

Okazało się, że gostyńską parafię farną okradł mieszkaniec gminy Krobia, który odpowiadał wizerunkowi z nagrania z monitoringu. Mogły go skusić otwarte pomieszczenia gospodarcze z narzędziami. Policjanci odzyskali skradzione mienie - między innymi szlifierkę kątową, która znajdowała się w lombardzie, gdzie pozostawił ją złodziej.

Funkcjonariusze znaleźli też wkrętarkę, którą pozostawił w krzakach w rejonie ul. Ogrodowej w Gostyniu. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży elektronarzędzi oraz oszustwa, które polegało na wprowadzeniu w błąd pracownika lombardu, co do własności mienia. - Złodziej podpisał oświadczenie, zapewnił również ustnie, skłamał, że narzędzia są jego, co było niezgodnie z prawem, jest to oszustwem - wyjaśnia rzecznik prasowy KPP w Gostyniu. Złodziejowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE Łupy sprzedawał w punkcie skupu złomu

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!