Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aleksandra Nowak
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Z miłości do piosenki

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    26.05.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
POGOrzela-lajf - VII edycjaPOGOrzela-lajf - VII edycja fot. A. Twardowska/fotomontaż

Od kilku lat szerzą ideę występów na żywo, bez podkładów i playbacków - to najważniejszy punkt regulaminu. Chodzi o dobrą zabawę, wymianę doświadczeń, ale także zachęcanie młodzieży i dzieci do pisania własnych kompozycji. W piątek (25 maja) odbyła się siódma edycja Konkursu Piosenki Wszelakiej „POGOrzela-lajf”.

 

R E K L A M A

Zgodnie z regulaminem, na scenie wystąpić mogły dzieci, młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół średnich. Tematyka piosenek corocznie jest dowolna, chociaż preferowane są piosenki w języku polskim. A na wagę złota – te autorskie. Najważniejszym wymogiem jest zawsze to, aby występy odbywały się na żywo. Na scenie zaśpiewało około 25 uczestników (zespołów, solistów), podzielonych na dwie kategorie wiekowe: 6-13 lat oraz 13-20 lat. W drugiej kategorii wystąpiło dwukrotnie więcej artystów. Przyjechali z okolicy: Gostynia, Piasków, Krobi, ale i z Jutrosina, Krotoszyna, Dobrzycy, Jarocina. - Uczestników miało być nieco więcej niż zwykle, niestety niektóre zespoły się wykruszyły, nie dojechały – mówił Maciej „Bunio” Zenfler, koordynator z ramienia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli.

W jury zasiedli: Ewa Fiłyk – dyrektor przedszkola „Raj Psotników”, Anna Fahner – pracownik urzędu miejskiego i miłośniczka muzyki oraz Norbert „Nupa” Radomski z Pleszewa.

Wyniki we wtorkowym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: Przyjechał zza Odry i szukał miejsca, w którym się wychował.

 

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A