Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Z sesji trafili pod krowę. Było mlecznie, tłusto, słodko i kolorowo

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    12.02.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 30 / 73%
A A A
Burmistrz Borku Marek Rożek i przewodniczący rady Andrzej Kubiak doili krowę podczas zabawy ostatkowejBurmistrz Borku Marek Rożek i przewodniczący rady Andrzej Kubiak doili krowę podczas zabawy ostatkowej fot. T. Piecuch/fotomontaż

- Dlaczego radni przy stole prezydialnym tacy eleganccy dzisiaj? Cóż to za święto? Gminne czy jakieś inne? - pół sesji Rady Miejskiej w Borku się zastanawiałam (pół, bo sesja wyjatkowo krótko trwała - mniej więcej 40 minut). Skąd taki pośpiech? Sprawa szybko się wyjaśniła - ci najbardziej wystrojeni samorządowcy już po godzinie świętowali Tłusty Czwartek w miejscowym ośrodku kultury. I to bynajmniej nie tylko jedząc pączki i oglądając piękne tancerki z kociego gangu. Borek patent na dobrą zabawę już ma.

R E K L A M A

    Pączki były tylko jedną z tłustych (i mniej tłustych) atrakcji, jakie zaserwowano uczestnikom zabawy, która odbyła się w MGOK w Borku, 8 lutego. Z cyklu  imprez „18+”, ostatki obchodzono pod hasłem „Kto pije mleko w ostatki, ten... tłusty czwartek”.

Sala, zastawiona była stołami, wszystkie miejsca przy nich zajęte, tłum gości. Przy każdym nakryciu znajdował się zbiór przepisów na słodkie wypieki od kilkunastu kół gospodyń wiejskich, nie tylko z gminy Borek. - Kulinaria od zawsze związane są z kulturą, stąd pomysł na ostatkowy „Przepiśnik” słodkości z mlekiem, który powstał z udziałem pań z 12 kół gospodyń wiejskich - mówiła Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp. 

Bawili się, jak na Broadway'u - ZOBACZ!

W kąciku sali stała sobie krowa, którą przywieźli członkowie Stowarzyszenia „Łaciata Wieś” z Pogorzeli. - A jak jest mleko, to koty. A jak koty to grupa Fit Dance Show i koci gang. a jak mleko to nie z nieba, tylko od krowy - stąd nasza Łaciata Wieś - wyjaśniła dyrektor ośrodka kultury.
    A pod krową w trakcie imprezy znaleźli się burmistrz Borku Marek Rożek i przewodniczący rady miejskiej Andrzej Kubiak. Doili krasulę w marynarkach i koszulach (przewodniczący postawił na wygodę i marynarkę zdjął). Widok najważniejszych samorządowców w gminie, trzymających krowie wymię był tak bezcenny, że pod sceną sali widowiskowej boreckiego ośrodka zebrał się tłum. Rekord w udoju pobił jednak ktoś inny.

Jakie jeszcze niespodzianki spotkały uczestników ostatkowej imprezy?

Czytaj jutro w „Życiu Gostynia”

fot. A. Fajczyk i T. Piecuch
 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 22 głosów: 30 (73%) 8 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A