Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Zaangażowali się w temat praw dzieci

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    13.06.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Szkoła Podstawowa w Pogorzeli

W roku szkolnym 2017/2018 w okresie od października do kwietnia w klasach IV i V Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza została przeprowadzona akcja „Cała Polska czyta dzieciom o prawach dziecka”. Jej celem była promocja czytelnictwa oraz propagowanie wiedzy na temat praw dziecka.

 

R E K L A M A


Na godzinach z wychowawcami zapraszane osoby czytały teksty literackie poświęcone wybranym prawom dziecka. Wychowawcy, dyrekcja i goście przeczytali uczniom teksty napisane przez znanych polskich pisarzy. Ogółem zorganizowano 22 spotkania z głośnym czytaniem o prawach dziecka w roli głównej. Ponadto Gabriela Kokot, pedagog szkolny, przeprowadziła lekcje na temat praw dziecka, podczas których uczniowie klas IV dowiedzieli się, gdzie szukać pomocy, gdy ich dziecięce prawa nie są przestrzegane.

W czasie trwania akcji ogłoszono dwa konkursy. W listopadzie 2017 roku odbył się konkurs plastyczny na plakat promujący V Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, w którym wzięło udział aż 40 czwarto- i piątoklasistów. Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę estetykę, staranność wykonania, zgodność z tematem, komunikatywność przekazu, pomysłowość i oryginalność prac, postanowiła przyznać 11 nagród i 11 wyróżnień. Laureatami I nagrody zostali - ex aequo: Jakub Wawrzyniak z klasy IVd i Wiktoria Wawrocka z klasy Va.

Doceniając walory estetyczne oraz edukacyjne prac czwarto- i piątoklasistów, organizatorki w styczniu 2018 roku przygotowały w korytarzu na pierwszym piętrze szkoły stałą ekspozycję wybranych plakatów nagrodzonych i wyróżnionych w plastycznej rywalizacji. 

Drugi konkurs - tym razem literacki - ogłoszony został w marcu 2018 roku, a zadanie konkursowe polegało na napisaniu opowiadania dotyczącego jednego z praw dziecka. Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę twórczy charakter prac, pomysłowość, oryginalność, walory językowe i literackie, zgodność z tematem i komunikatywność przekazu, postanowiła przyznać 8 nagród i 7 wyróżnień. Laureatkami I nagrody zostały - ex aequo: Maria Jagodzińska z klasy IVa i Wiktoria Wawrocka z klasy Va, których opowiadania zostały przesłane do Rzecznika Praw Dziecka. Ponadto nagrodzono klasę IVa za liczny i aktywny udział w konkursie.

Podczas trwania akcji czytania o prawach dziecka szczególnym zaangażowaniem wyróżniły się wychowawczynie klas IVa i IVb, których uczniowie wykazali się również wyjątkową aktywnością. W podziękowaniu za aktywny udział w akcji Elżbieta Talma i Karolina Kapała wraz ze swoimi wychowankami otrzymały 8 czerwca 2018 roku podziękowania oraz nagrody ufundowane przez radę rodziców.

- Biuro Rzecznika Praw Dziecka przekazało ponadto naszej szkole pakiet materiałów informacyjnych dotyczących praw dziecka, którymi obdarowani zostali wszyscy uczniowie klas IV i V, oraz wydawnictwa książkowe i promocyjne artykuły szkolne, które stanowiły nagrody w zorganizowanym wiosną konkursie literackim. Wszystkie otrzymane materiały trafiły do rąk uczniów – mówi Dobrochna Błażejczak, nauczyciel bibliotekarz.

Czytaj także: Dobre Smaki Powiatu poszukiwane. Zgłoś swój produkt.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A